piektdiena, 2017. gada 6. oktobris

Tamborētu cimdu piezīmes


Ļoti sen pirkta zeķu dzija, kastē atradu bez etiķetes, bet prieks, ka beidzot arī šī ficīte, kas nekam un nekad tā īsti nepieskaņojās un ar  neko nesaderēja, būs veiksmīgi izlietota, tamboradata šoreiz Nr.2,25 (blīvākam tamborējumam, parasti gan ņemu Nr. 2,5).

Tamborēšanas laiks - viena laiska pēcpusdiena + netraucēts nākamais vakars rūpīgai sašūšanai.

Pamatmusturs - īsie stabiņi (bez apmetuma), starp tiem viena gaisa cilpiņa.

Un atkal teikšu, ka šis nebūs universāls tamborēto cimdu apraksts, bet gan piezīmes no maniem pierakstiem tamborēšanas gaitā. Ja dzija smalkāka, tad es tamborēju vienam pirkstam 7 stabiņu kārtu platumu un attiecīgi tamborēju pa 2 stabiņiem katrā rindā vairāk. Ja pirkstiem tamborē 6 (pāra skaits)  stabiņu kārtas, tad sākot ar otro pirkstu pavediens pirksta galā būs jānogriež un jāsāk nākamā kārta tamborēt no delnas daļas, nebūs tā foršā sajūta, ka paņem ficīti un vienā piegājienā uztamborē visu cimda detaļu. Gadījumā, ja paredzēts tamborēt katru pirksta daļu no citas krāsas kamola, tad jau vienalga tas pavediens būs jānogriež un bez papildus neērtībām var pielāgot arī pirkstu platumu uz 6 stabiņu kārtām.

Tātad, šos cimdus es tamborēju šādi:

Cimda virspuses detaļai sāku ar 69 cilpiņām, tajās ietamborēju 34 stabiņus, tamborēju vienam pirkstam 5 kārtas, nākamajā kārtā delnas daļai tamborēju 23 stabiņus, tātad pirmajam pirkstam paliek 11 stabiņi, bet turpinu tamborēt cilpiņas nākamajam otrajam pirkstam - 27 cilpiņas, tad nākamajā kārtā otrajam pirkstam izveidojas 13 stabiņi, tamborēju pa visu cimda garumu 5 kārtas (otrā pirksta platums), nākamā kārta atkal 23 stabiņi delnas daļā un pīnīte trešajam pirkstam - 25 cilpiņas, kas veidos 12 stabiņus tālāk tamborējot, bet tagad virspuses daļā jāsāk veidot apakšējo šķēlumu, tādēļ delnas daļai tamborēju nevis 23 stabiņus, bet gan 17 stabiņus un 13 pīnītes cilpiņas, kas veidos 6 stabiņus šķēlumam, trešā pirksta platums nemainīgi 5 kārtas, bet mazo pirkstiņu jāsāk veidot par vienu stabiņu zemāk par pārējiem trim pirkstiem, tātad 22 stabiņi delnas daļai un 19 cilpiņas pirkstam, kas veidos 9 stabiņus pirksta garumam. Mazais pirkstiņš gan ir tievāks, bet vienalga šoreiz tam tamborēju tāpat kā citiem pirkstiem 5 stabiņu kārtas platumam.

Otru cimda virspuses daļu tamborēju analogi, būtiski un ērti - abas puses šim musturam izdodas vienādas.


Delnas daļa ar īkšķi: 59 cilpiņas īkšķa iekšpuses un rādītājpirksta strēmelei, tamborēju 29 stabiņus un 5 stabiņu kārtas. Otra atsevišķi tamborējamā strēmele - īkšķa virspuse ar delnas daļu - 51 cilpiņa, kas veido 25 stabiņus un atkal tamborēju 5 stabiņu kārtas.

Īkšķi veidos 11 stabiņi, tātad delnas daļai (no cimda lejas daļas virzienā uz pirkstiem) tamborēju vispirms 14 stabiņus vienai tambora daļai, tad pievienoju salocītu otru strēmeli un tamborēju vēl 9 stabiņus delnas daļai līdz otrajam pirkstam, tālāk 27 cilpiņas pirksta garumam, kas veidos 13 stabiņus un tālāk jātamborē pirksti  analoģiski kā cimda virspusei.

Svarīgi atcerēties, ka īkšķis otram cimdam veidojas spoguļattēlā!


Kad visas četras cimdu detaļas uztamborētas, ievelku visus galiņus un  ar kontrastējošu pavedienu (šoreiz koši sarkanu) aptamborēju katru daļu pa perimetru pamatmusturā, pirkstu galus aptamborējot, it kā mazliet tos noapaļoju.


Nobeigumā cimdu daļas vēl jāsašuj, daru to no labās puses, rūpīgi skaitot cilpiņas.

Gatavs!

Lasot varbūt šķiet sarežģīti, bet vispār jau viss ir ļoti vienkārši, mazliet piņķerīga sanāk sašūšana, bet tā jau ir finiša taisne.  Ar šo shēmiņu var sākt un tad jau to pielāgot savas plaukstas lielumam un izvēlētajam dzijas rupjumam.
Priekšā kā reiz divas brīvdienas, lielisks laiks, lai jau pirmdien tiktu pie jauniem cimdiem. Lai izdodas!

P.S. Sarkanā krāsa izvēlēta apzināti, saskaņojot ar tikko tapušo sarkano adīto šalli, turpinājums sekos...

4 komentāri:

RitaGri teica...

Jauni aksesuāri rudenim! Gaidīsim šeit arī šalli!

Anna teica...

Perfect !!!!!!
Anna

Alise teica...

Olit, tu gan esi chakla blogere!
tik smalki apraksti! paldies tev!

ceita teica...

Mīļš paldies par komentāriem. Iespēju robežās bloga ieraksti top un taps arī turpmāk 😊

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...