pirmdiena, 2015. gada 10. augusts

Nedēļas nogales kokteilis

 
Jauns process. Pēc milzu prāta vētras un galvas mežģa, žurnālu kaudzes, metrāžas kalkulācijas... utt. apstājos savā sarežģītajā izvēlē pie pavisam vienkārša modeļa, ārā svelmains, domas uzkarsušas līdz neko negribošas amēbas stāvoklim, roku pirksti no siltās peldes sakrunkojušies, "mana mazā actiņa" spilgtajā saulē krāsu toņu pārejas vairs neatšķir, tātad, beidzot šovasar parādījusies vēlme padarboties ar vēsu un sarkanu kokvilnas pavedienu... pēc zīda bezsvara stāvokļa, šis adījums šķiet smags, bet tikai šķiet, tas ir pavisam ok kokvilnai. Nolaisto valdziņu burvība vēl priekšā, super, pēdējā kārta gatavajai detaļai būs ļooooti aizraujoša... Dievinu sarkano, pat svelmē tas uzlādē... kaut kam sarkanam, atspirdzinoši aukstam, piemēram, campari ar sarkano apelsīnu sulu un kaudzi ledus, īsts vasaras košo krāsu salikums, mmm.... Modelis (Nr. 17 no žurnāla Sabrina 6/2014 krievu valodā) oriģinālā pavisam balts, bet es saskatīju šajā vienkāršajā musturā potenciālu tieši šai konkrētajai dzijai ar tai tik interesanto nelielo raibo krāsu papildinājumu koši sarkanajam. Jā, adot apmierināti secinu, ka neesmu savā izvēlē kļūdījusies, būs burvīgs vasaras kokvilnas topiņš, ceru, ka šonedēļ, ha, ha... labi, process ir pavisam raits, ja vien brīvais laiciņš iegrozīsies. Adījuma platums nedaudz mulsina, tāds kā bērnu izmērā šķiet, bet ir paredzēts nolaist vienai detaļai trīspadsmit valdziņus, tātad, adījums galarezultātā iegūs nepieciešamo pareizo platumu.
Piektdienas rīta saulē sveicienus ceļā māj dažas saulespuķes pie bērnudārza, dievinu saulespuķes! Toties pašā piektdienas vakarā smaidu raisa dzeltens busiņš ar bezrūpīgu jauniešu bariņu pie tuvējā mājas veikala, dievinu dzelteno krāsu! Vasara!!!

Mans zīda topiņš brīvdienās ienēsāts, labs... pavisam labs! Sabildējos savam arhīvam pie katra staba... labi, joks, tiešām milzīgs prieks par izdevušos galarezultātu. Noteikti gribu vēl adīt zīdu, ļoooti aizraujošs process, īstais skats parādījās gan tikai pēc detaļu nogludināšanas ar tvaiku, mazliet pastiepjot un izveidojot tām pareizo formu. Plastisks un vēss materiāls, dievinu! Rozīnītei uztūnēju savu topiņu ar tamborētu apdari, jo pēc abu topiņa detaļu uzadīšanas palika pāri divi mazītiņi kamolīši, tādēļ padarbojos ar tamboradatu, brīvs domas lidojums - apakšmalai pirmā kārta ar stabiņiem ar vienu apmetumu, tad otrā kārta ar stabiņiem ar diviem apmetumiem un, protams, trešajā kārtā - stabiņi ar trīs apmetumiem, starp stabiņiem pa vidu viena gaisa cilpiņa. Forma tamborējumam brīvi izveidojās uz leju paplatināta, un atkal īstais labais skats topiņam tikai pēc šo pietamborēto vietu papildus mitras nogludināšanas. Kopējais dzijas svars 100 g (zīds), tāds pavisam gaisīgs un viegls vasaras topiņš!
 
Un brīvdienu kokteiļa galvenā sastāvdaļa - jūra, mānīgā, mainīgā, dievīgā!


Jauku šo karsto vasaras nedēļu!

5 komentāri:

Alise teica...

Izskaties stilīgi!
Nolaistie valdziņi mani vilina katru vasaru...

Sixspārne teica...

Skaistas bildes! Un skaisti vasarai pieskaņots topiņš! :)

Agnese Steinberga teica...

Košais sarkanīgais topiņš procesā, gaisīgi zīdīgais jau ievalkāts - super! Un beidzot vasara ar siltumu mūs aplaimojusi. Kāds prieks, kāda laime - gan par Taviem rokdarbiem, gan skaistajām jūras, puķu ainavām un Tevi piedevās!!! :)

Daina teica...

Vasarīgi un zaļais topiņš kā piparmētra ledū - atspirdzinoši!

ceita teica...

Paldies, mīļās, par komentāriem, tie ir tik iedvesmojoši!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...