trešdiena, 2021. gada 24. februāris

Februāris 2021

Februāris 2021 - šaļļu mēnesis. Ziema, mīnusi, ikdienas vēlme un vajadzība ietīties šallē. Attiecībās ar šallēm es nebūt neesmu kā kurpnieks bez kurpēm... man ir daudz šalles uzadījušās, sev adītās ar prieku nēsāju ikdienā, dažas esmu izārdījusi un vēlreiz no jauna uzadījusi, dažas no šallēm ir vismīļākās, vienu šalli reiz netīšām safilcēju veļasmašīnā, bija iemaldījusies starp ikdienas apģērbiem... Mīļākā krāsa šallei - sarkanā krāsa. Mīļākā forma, precīzāk, tās ir divas - platleņķa trīsstūris vai vienkārši garā, divmetrīgā. Un man ļoti patīk strīpainas šalles. Materiāls - dievinu kidmohēru (ar zīdu) nēsāšanai tuvāk kaklam, zem virsdrēbēm tā ir ideāla, bet miksētu paralēlās kārtās ar vilnas sastāva dziju, izvēlos nēsāt jakas virspusē. 

Pandēmijas laikā pamazām tukšoju savus dzijas krājumus. Šallēm man patīk izmantot arī Pāces vilnu, ar vienu būtisku piebildi, pirms adīšanas izmazgātu, rūpīgi izlasot visus zāļu krikumus, vairākas dienas žāvētu, tad mīksti satītu lielos kamolos. Jā, no tādas, iepriekš speciāli sagatavotas Pāces vilnas, ar rokām adītās divmetrīgās šalles vienmēr izdodas tik lieliskas! Pavediens ir mīksts, atvēries, nevērpjas adīšanas procesā. Un gatavu uzadītu šalli atliek vien ar gludekli notvaicēt. Krāsu ritms un svītru platums - brīva izvēle. Joprojām nēsāju savu pirmo uzadīto Pāces vilnas šalli, mazgāta gan tā tiek tikai ar rokām, nedaudz ir izstiepusies garumā. Optimālais valdziņu skaits - 90 līdz 110, adāmadatas Nr. 3,5 līdz Nr. 4. Garums 2 metri.

Maigi pelēkzilajai šallei izvēlējos tos dažus kamolus no sava plaukta, kas nejauši sakrituši blakus. Saskatīju ideālu saderību krāsās. Sandnesgarn kidmohēra (50g ficīte) un Noro dzija (nepilni 100g) - abas ir pārbaudīta vērtība. Valdziņu skaits 85, adāmadatas Nr.4. Adīju tik garu, līdz izbeidzās dzija, sanāca gandrīz divmetrīga galarezultātā.

Sarkanā - mikslis no kidmohēras, alpakas un merīnvilnas atlikumiem. Saliku kopā divus pavedienus - rozīgo merīnvilnu ar vēsi sarkano kidmohēru un sarkano alpakas pavedienu ar silti sarkano kidmohēru. Adāmadatas Nr. 7, ar visgarāko auklu. Sākums - trīs valdziņi, kuriem katrā pusē - adatas beigās un adatas sākumā pieaudzēju pa vienam valdziņam. Un tā katrā kārtā, adu tikai labiski. Veidojas platleņķa trīsstūris. Pēdējā visgarākā kārta jānorauc ļoti vaļīgi, speciāli nedaudz katru valdziņu pastiepjot. Ideāla šalles forma, uzadīju to dažās dienās.

Un pašlaik adu pēdējās kārtas kādam skapī atrastam, agrāk iesāktam un vēl nepabeigtam projektam - man būs vēl viena strīpaina kidmohēras šalle. Šalles februārī rullē! 

Veselību visiem!

Nav komentāru:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...