trešdiena, 2018. gada 2. maijs

Brīvdienu prieks un tamborētā motīva shēma

Spēlēties ar kvadrātiņiem ir tik aizraujoši un iedvesmojoši... brīvdienās izvilku no skapja savu nepabeigto kvadrātiņu projektu. Vairāki rokdarbu projekti top vienlaikus - to droši var teikt par mani. Kvadrātiņu segu iesāku tamborēt pirms gada, pavasarī - aprīlī un maijā čakli tamborēju motīvus un pat pusi no segas motīviem satamborēju kopā... līdz aptrūkās krāsu dažādībai zeķu dzijas atlikumu kamolīši... un tad sākās vasara... citi projekti kļuva aktuālāki. Bet visu gadu esmu čakli adījusi zeķes, atkal pilna kaste ar zeķu dzijas atlikumu kamolīšiem (vēl viena lielāka piepildījusies ar jaunām zeķu dzijas ficītēm... tas tāds nebeidzamais stāsts...), ideāls laiks tamborēt kvadrātiņus!


Ideāli viss bija līdz mirklim, kamēr paņēmu rokās tamboradatu un vienu no kamolīšiem, lai sāktu tamborēt... bet man nav shēmas!!! Un pauze gada garumā... izrādās nopietns pārbaudījums manai atmiņai. Gatavas shēmas nebija, atceros toreiz, ka ņēmu vienu kvadrātiņa tamborēšanas variantu no googles un pārveidoju nedaudz pa savam. Labi, ka bija daži nesatamborēti kvadrātiņi manā projektu kastē, vienu motīvu izārdīju, lai reanimētu savu tamborēšanas atmiņu... un šodien tapa shēma savai lietošanai, bet ļoti labprāt ar to šeit blogā padalos. Zeķu dzija, tamboradata Nr. 3.25


Kvadrātiņa pagriezienu stūros tamborēju stabiņus ar diviem apmetumiem, šāds risinājums ir elastīgāks vēlāk savienošanai, stūris labāk "iesēžas" un neveidojas lieks reljefs. Viss kvadrātiņš tiek tamborēts no raibās zeķu dzijas, nenoraujot pavedienu, tādēļ jaunu kārtu sāku stūrī, lai neveidotos vidus daļā lieka krāsu pārejas trepīte. Tie nu ir tie mani knifiņi, pārējais tehnisks tamborēšanas darbs.Motīvi satamborēti kopā, tamborējot vēl vienu kārtu ar stabiņiem ar vienu apmetumu, saāķējot ik pa diviem stabiņiem, izvēloties tādu satamborēšanas krāsu kamolīti, lai blakus nebūtu vienādas krāsas, bet gluži otrādi, vēl vairāk visu saraibinot. Jauku akcentu dod daži vienkrāsainie tamborētie kvadrātiņi, kurus satamborēju kopā ar krāsaino dzijas pavedienu. 


Atpazīstu šajos kvadrātiņos savus adītos zeķu pārus, daži no tiem šoziem ļoti nonēsājušies, aktuāls ir kļuvis papēzu pāradīšanas jautājums.


Bildēm kāpās aizkadrā esmu peldkostīmā 😎🌞


Brīvdienas atpūtai, saulainas brīvdienas vēl saulainākai atpūtai... 
Un kā smaržo! Šopavasar manas alerģiskās izpausmes samazinājušās, tādēļ ar prieku dodos dabā, smaržoju un izbaudu. Par ikdienas sadzīvošanu ar alerģiju - tas jau būtu cits stāsts, pieļauju, ka katram alerģijas nomocītajam savs unikālais...

Lai jauka rītdiena!

4 komentāri:

RitaGri teica...

Sveiciens svētkos!
Jauki papriecēt acis, skatoties tavos raibajos kvadrātiņos.
Smaržo dievišķīgi - vakar agrā rītā izbaudīju ķiršu ziedu smaržu, šodien dienā vējš piedāvāja ievziedu aromātu.
Tikpat saulainas nākamās dienas!

ceita teica...

Mīļš paldies! Laika prognoze ļoti iepriecinoša nākamajai nedēļai. Lai viss izdodas!

Alise teica...

sveiciens no ziemeljiem! uhh, ka tev viss apkart zied un smarzho!
nezináju, ka tik bútiska ir kvadráti´na tamboreshanas shema! bet, ja, paldies par skaidrojumu par knifinjiem!
gaidu tavu rozigu jaku!

ceita teica...

Paldies 💖 pie mums neierasts foršs karstums maijā, pat līdz +27, nebiju tam sagatavojusies 😂 un niekojos ar kvadrātiņiem... bet vakardien atsāku darbu pie rosabraun jakas.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...