svētdiena, 2016. gada 20. novembris

Cepures ar pompom un šalle

Pēdējā reizē dzijas veikalā biju ļoti izbrīnīta, redzot šīs sezonas cenu pompom (100% fox). Krāsu izvēle gan liela. Un tūlīt pat mājās sameklēju savas vecās cepures ar pompom, secinot, ka mani pompom ir joprojām ideāli gan formas, gan izskata ziņā pat pēc vairāku sezonu valkāšanas, to gan nevar teikt par pašām cepurēm, vilnas dzija slapjā sniegā izstiepjas un saveļas, tātad tagad ir īstais laiks uzadīt jaunu cepuri. Tik vienkārši... attaisu savu dārgumu (dziju) kasti ar agrāk pirktām (dažreiz atlaides ir tiešām ļoti vilinošas) košām rupjas dzijas ficītēm... un sāku adīt! Seko sarežģītākā daļa šajā it kā šķietami bezrūpīgi vieglajā procesā...
 
Izskaitu valdziņus pagājušajā gadā adītajai cepurei (tā pirmajā bildē pirmā no kreisās), pēc izskata dzija šķiet stipri līdzīga rupjuma... 80 valdziņi, valnīšu musturs 2 labiski, 2 kreiliski, adatas Nr.5, uzadu kādas sešas vai mazliet vairāk kārtas... bet nekas labs man nesanāk. Šīs dzijas pavediens pavisam viltīgs, maina rupjumu un vērpuma grodumu, mans pagaidām uzadītais taisnstūris pavisam šķībs, vienā malā ieadās resnais nesavērptais pavediens, bet otrā malā izvietojas tievākais savērptais pavediens. Ilustratīvas bildes ar neveiksmīgo adījumu nebūs, jo adīju diezgan vēlu, ap pusnakti man bija uznācis adīšanas prieks... izārdu.
 
Otrais mēģinājums - ņemu rupjākas adatas, Nr.6, valdziņu skaitu samazinu līdz 68 valdziņiem, mēģinu vēlreiz... un atkal nav labi, mans adījums veidojas joprojām mazliet šķībs dēļ pavediena dažādā rupjuma un vērpuma, un, šķiet, ka cepure tomēr būs par platu, pastiepsies tak vēl nēsājot... atkal izārdu.
 
Trešais mēģinājums - mazliet saīsinu pavediena sākumu, lai resnākā daļa izvietojas tālāk, respektīvi, pa vidu pirmajai kārtai, un uzmetu 56 valdziņus un adu mazliet vaļīgāk (brīvāk), laikam jau ideālas būtu adatas Nr.7, vien nevaru tās uzreiz atrast ... Bet šoreiz ir ok tāpat, trīs lietas labas lietas... laimīga izadu pirmo ficīti, ir jau krietni pāri pusnaktij!Cepurei nepieciešamas vien nepilnas divas ficītes dzijas (On line Linie 292 SAL, farbe 0006 vai 0004, 50g/50m, 49% acrylic, 36% virgin Wool, 15% polyamid) un viens pompom  (100% fox, krāsots, manā gadījumā lietots, ar kniedi).
 
Adatas Nr.6, valdziņu skaits 56, musturs - 2 labiski, 2 kreiliski, cepuri sašuju (vīle aizmugurē, sašuvu kopā no labās puses, lai sanāktu pa smuko), noraukums - vienā kārtā saadu labiski divus valdziņus kopā, otrā kārtā saadu pārpalikušos kreiliski divus valdziņus kopā, un trešajā noraukuma kārtā atkal pa divi labiski kopā, tad atlikušos uzveru uz lāpāmās adatas un aizšuju. Beigās piešuju pompom kniedi un piekniedēju pašu pompom.


Foršā lieta - visas cepures krāsainas, tādēļ pompom var savstarpēji mainīt. Starp citu, ss sludinājumos manīju krietni lētākus pompom, kaut gan kvalitāte no bildes vien nojaušama.


Atrodot dārgumu lādē palielu fici zilas krāsas buklē dziju, dzima ideja par vienu garu, lielu šalli, kas pieskaņosies krāsās visām trijām cepurēm. Zilās dzijas sastāvs - 60% vilna, 40% zīds, ļoti mīksta un ļumīga, bezformīga adījumā, tādēļ arī šī pasen (pirms gadiem pieciem noteikti) nopirktā fice iegulējusies manā dārgumu kastē. Musturs valnīšu - viens labiski, viens kreiliski, adatas Nr. 6, valdziņu skaits 48. Adu divas kārtas zilo dziju pamīšus ar vienu kārtu krāsaino cepures dziju. Lai pavediens nebūtu jāgriež, tad adīšanas virzienu pielāgoju pavediena atrašanās vietai (vienkārši pagriežu pēc vajadzības adījumu un adu tālāk). Veidojas ļoti interesanta šalles faktūra no divu dažādu rupjumu, vērpuma un krāsas pavedienu samiksējuma. Šalle sanāca gara, ap diviem metriem garumā.
 


Un noteikti krietna iedvesmas deva šajā tumšajā periodā gūta šajās brīvdienās, Staro Rīga 2016 krāsainajā pasaulē. Par spīti vējam, brīžiem pat kādai lietus lāsei un milzum daudz.... skatītājiem. Vecrīga tik koša un skaista, un skatlogi krāsaini, garāmejot ievēroju pa logu vienu izstādi, ar daudz, daudz cimdiem, esmu ieinteresēta...
 


 
 


 
Un staro arī ārpus centra... saulriets Purvciemā, svētdiena 20.11.2016, neviļus apskatījos pulkstenī, mazliet pāri četriem pēcpusdienā. Brīvdienu garā pastaiga ar suni... un šāds dažu minūšu skaistums!
 
Lai jauka nākamā novembra nedēļa!

3 komentāri:

RitaGri teica...

Paldies par ieskatu Staro Rīga!
Un atkal tavi košie adījumi! Kad baltais pazudis, tad vajag košumu!
Paldies par sveicieniem novembra svētkos. Gaidīsim kopīgos!

Alise teica...

Mums šogad neplānoti arī sanāca pa svētkiem aizkavēties Rīgā! Fantastiskas brīvdienas!
Tev ir ļoti skaistas cepures sanākušas!
Man rokā joprojām tamboradata un es tamborēju kko tādu, ko nekad nebiju domājusi tamborēt :-) Ceru ierakstīt drīz savā blogā.

ceita teica...

Mīļš paldies par komentāriem! Es arī šodien paņēmu rokās tamboradatu, ļoti sakārojās patamborēt... man padomā kāds jauns ātrais projektiņš. Un vēl ir vēlme pieķerties Ziemassvētku rotājumiem, ir īstais laiks...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...