svētdiena, 2015. gada 27. decembris

Ideālas formas meklējumos

Brīvdienās esmu čakli patamborējusi, sestdiennakt sagadījās pat tā kā mazliet aiztamborēties, jo veidoju nākamās 24 papildus virsotnes, gulēt aizgāju vēlu un ar miega pilnām acīm zvaigzni nemaz neizklāju... labi vien, ka neizklāju, jo tad miegs vairs nebūtu prātā... Un šorīt, svētdienas rīta agrumā, apskatoties naktī tamborēto, secinu, ka zvaigznes ideālā forma ir zudusi, tās papildus virsotnes ir tik ļoti piedevušas kuplumu, ka mana skaistā Ziemassvētku zvaigzne par gigantisku sakrokojušos mutantisku jūras zvaigzni ir pārvērtusies.... nāksies ārdīt. Zelta likums - netamborēt naktī un pie tam malkojot vīna glāzi. Kamēr svētdienas rīta kafija ievelkas, esmu pēdējās virsotnes žigli izārdījusi.
Pirmās trīs agrā svētdienas rīta bildītes:
Ārdīšana tiešām izdodas žigli, reizes desmit ātrāk nekā tamborēšana. Esmu tikusi pie kaudzītes ar mazmazītiņiem kamolīšiem, viens kamolītis ir viens izārdītais virsotnes pavediens, kopumā skaisti 24 kamolīši...
 Tagad tomēr jāķeras pie formas izlīdzināšanas, dienas gaitā tamborēju papildus kārtas nemainīgā stabiņu skaitā pa apli, lai manas zvaigznes forma atkal tuvotos ideālai. Dzijas grozā vēl pietiekoši, pašlaik esmu uztamborējusi četras garas vienādu stabiņu skaita kārtas, turpināšu vēl.Matemātiski: pašlaik 24 virsotnes, vienai virsotnes malai 18 stabiņi, virsotnei  2*18=36 stabiņi, vienas kārtas garums 36*24=864 stabiņi.
 
Pieļauju, ka krokošanās iemesls ir ne tikai pārāk strauja stabiņu pieaudzēšana, šajā gadījumā arī pārāk liela steiga ar jaunu virsotņu veidošanu un iepriekš minētais vēl komplektā ar šīs dzijas negaidīto uzvedību un tamboradatas rupjumu.
 

Raibās dzijas sastāvs - 50% merino vilna, 50% akrils
Vienkrāsainā dzija - 100% akrils
Tamboradata Nr. 4,5
 
Pašlaik pleda lielums akurāt tik ērts, lai tamborēšanas laikā apsegtu un sildītu kājas, pirkstgalus ieskaitot...
 
Turpinājums sekos...

1 komentārs:

RitaGri teica...

Gados cienījamākas rokdarbnieces teiktu, ka svētkos nav rokdarbi jādara(man tā saka), bet es pati arī vienu darbu tagad lēnītēm. Bet pašos Ziemassvētkos gan necēlu gaismā. Bet te nu katram sava pārliecība. Un vai tad labāk sēdēt tikai pie kādas filmas vai tomēr pačubināt kādu darbiņu?!
Un tev pie reizes gan darbs, gan jau silts pleds! Dienasgaismā man arī patīk!
Lai veicas!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...