pirmdiena, 2014. gada 7. aprīlis

Iedvesmota gliemežvākiem

Tā kastīte ar kidmohēras krāsainajām atlikumu ficītēm un pavisam niecīgajiem Noro dzijas atlikumu kamolīšiem, no kuriem daži vien pavediena garumā, jau sen man nedod mieru. Gaidīju iedvesmu, ļoti gaidīju, jo modelis arī iepriekš noskatīts, vien nepieciešams īstais dvēseles noskaņojums un nedaudz brīva laika, lai uzsāktu šo plosīšanos ar krāsām. Šoreiz pavasarīgais krāsu vieglums, nez kādēļ man rodas asociācijas ar tulpju pušķi, raibu, lielu un tik pavasarīgu. Kamolīšos spilgtās krāsas šķiet pārāk raibas, bet adījumā lieliski saplūst vieglā, gaisīgā, caurspīdīgā un pavasarīgā krāsu spēlē.
 
Kur meklēt iedvesmu? Ar sajūsmu ik pa laikam ieskatos šeit:
 
Un arī šeit, fanstastiska iedvesmas pasaule:
 
Bildes no konkrētā modeļa 34. un 38. lappusē
 
Atlika vien sameklēt mājās esošajos žurnālos mustura tehnisko rakstu (Adīšana priekam, 2007 un Rokdarbu vācelīte 01/2011), mazliet apgūt mozaīktehnikas (pečvorka) adīšanas pamatus un sagaidīt īsto mirkli jauna darbiņa sākšanai.
Šis noteikti nebūs iesācējam pa spēkam, nepieciešams milzum daudz pacietības, galiņu ir vesela jūra, tie būs pacietīgi glīti jāieloca, lai gatavais gaisīgi caurspīdīgais adījums būtu vienlīdz baudāms no abām pusēm. Un smalkais piņķerīgais kidmohēras pavediens prasa nedalītu uzmanību, šis noteikti nav pie tv adāmais gabals. Lielisks veids izmantot pēdējo gadu laikā uzkrātos dziju kamolīšus, jo vienā reizē tik daudz krāsu veikalā noteikti nebūs finansiāli iespējams nopirkt. Divas īsās adāmadatas Nr. 3,5. Sāku ar paraudziņu, lai izvēlētos mana motīva lielumu un mazliet pieslīpēju motīvu savienošanas vietas, pāris reizes pirmos divus motīvus izārdīju un sāku vēlreiz, bet tas jau normāli, sākot ko jaunu un iepriekš nemēģinātu. Tātad, pēc dažiem izārdītiem mēģinājumiem, sāku pa īstam, ar gaiši zilo  apakšējo motīvu, tad tam pieadīju klāt zaļo un rozā, tad ieadīju pa vidu dzelteno un uz malām nākamos, utt..., un tagad tik uz priekšu (augšu)!
 
Brīvdienās tapušās aizraujošā un nesteidzīgā procesa bildītes:Krāsainu nākamo pavasara nedēļu!

9 komentāri:

Anda teica...

Kā vienmēr Tev tādas skaistas un priecīgas krāsas :)

Sanāk, ka katrs mazais motīviņš tiek adīt atsevišķi, tikai uzņemot valdziņus no iepriekšējiem?

Ieva Zavjalova teica...

Atkal šīs fantastiskās krāsas. Tik košas un siltas! prieks skatīties. Nebiju nemaz pamanījusi tādu pečvorka variantu.

Alise teica...

Fantastiski gliemežvāki! tik raibi!
paldies par intersantām mājaslapu adresēm.

Jucus teica...

Ceita, it will be amazing!

RitaGri teica...

Bet skaisti gan! Tev tā piestāv un izdodas raibie darbi! Un atkal kas jauns tev apgūts.
Mani arī nelika mieru daži kamoli, kurus beidzot liku lietā, un gudrības meklēju tavos ierakstos un bildēs, bet man ir daži jautājumi, ko uzrakstīšu epastā. Kā tu domā, ko esmu uzsākusi?
Tagad paskatīšos tavas ieteiktās lapas.

ceita teica...

Paldies!

Katrs mazais motīvs tiek pieadīts pie jau esošajiem atsevišķi, mazliet piņķerīgi, bet kaut kāds šarms ir tajā visā un radīšanas burvība, darbojos ar milzu baudu, adījums lēnām aug.

Rita, esmu ziņkārīga, gaidīšu Tavu e pastu. Bet ja jāmin, tad kaut ko tamborējamu laikam?

spaariite teica...

cik interesants raksts un pūkains. Kas tur taps? Man ļoti patīk tās krāsainās zvīņas, es jau iedomājos, tāds skaists mīksts spilvens, peld pa gultu!

Inese teica...

Brīnumskaisti!!! Krāsas, motīviņš - īsts pavasaris, krāsu sprādziens - ļoti, ļoti patīk :)

ceita teica...

Esmu jau uzadījusi 23 motīvus, nevaru vien atrauties no krāsainā un tik mīkstā adāmā, īsts balzams manam pašreizējam dvēseles stāvoklim. Rezultāts iecerēts ikdienā valkājams lakats vai šalle, kā nu kuro reizi vajag.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...