pirmdiena, 2013. gada 2. decembris

Adīt saulainā brīvdienā

Sestdiena, 30.novembris, saulaina brīvdiena. Foršā mājas sajūta, kā vasarā. Ne ikdienas sajūta, drīzāk svētku diena. Saules stari dzīvokļa logos, nepierasti spoža gaisma pretēji ikdienas tumšajiem rītiem un vakariem (tumsa - strādājošas mammas ikdiena). Adīt ar baudu dienasgaismā un brīvdienai piedienīgi priecāties par uzadīto nedēļas garumā tumšajos darbadienas vakaros pie tv.  Ēnu spēlēs neviļus piedalās arī bērnu darinātās sniegpārsliņas.Pāces vilna (zili, zaļi (bildē zaļā gan nav ietrāpījusies), rozā) krāsu salikumā plus koši sarkana kidmohēra. Šis krāsu salikums atsauca senas atmiņas par saņemtu aizrādījumu krāsu saderībai no manas darbmācības skolotājas. Tolaik nebija pieņemts iebilst skolotāja viedoklim. Šalle vilnīšu rakstā, sasniedzot vajadzīgo garumu (lai var trīs reizes aptīt ap kaklu), savienošu abus šalles galus, tos sašujot, pielaikoju šādi Martai uzadīto šalli, gribu tagad tādu arī sev. Vienādi labi izskatās no abām pusēm. Adāmadatas Nr.5. Krājumos atradu pieskaņota zili sarkana krāsu salikuma zeķu dziju, paralēli top arī cimdiņi.Kopējais nākamā darbiņa tapšanas laiks apmēram 7 līdz 8 stundas, pa dažām katru dienu visas nedēļas garumā, pacietības manai Martai netrūkst, novēroju, ka sākumā tapa skice ar zīmuli, tad ciemojās un piepalīdzēja draudzenes, bet fināla cīņu izcīnīja meita pati, košais sniegavīrs būšot rotājums klases kabineta durvīm.


A3 formāts, dažas krāsainas salvetes, pirkstiņlīme un arī viens no maniem bumbulīšiem.


Un vēl viens brīvdienas mazdarbiņš, pat ne darbiņš, bet tikai uzadīts paraudziņš (izmēģinot dziju saderību dienasgaismā, adatu rupjumu piemeklējot, kā arī palīgs valdziņu skaita sarēķināšanai) agrāk žurnālā noskatītam musturam. Es adu paraudziņus, es tamborēju paraudziņus, jo man ļoti, ļoti nepatīk ārdīt. Tūlīt adīt gan neko jaunu nesākšu, tagad karstākais laiks dāvanu gatavošanai.


Lai radošs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

2 komentāri:

Alise teica...

Ēnu spēles ir skaistas un mājīgas!

Marta ir malacis! Sniegavīrs anāca ļoti omulīgs...un tas čupa-čups rokā vispār ir labi izdevies!
Ļoti uzrunāja pēdējā bildite ar paraudziņu un projektu.
Skaists (9krāsas un dziju salikums) gan oriģinālā, gan tavējais. Es tik neadītu tādas uz leju paplatinātas piedurknes. Bet, tā ir GAUMES lieta :-) Lai veicas!

ceita teica...

Alise, paldies par komentāru! Nodošu komplimentus Martai.
Jā, piedurknes es neadīšu paplatinātās, jo tādas ir grūti pavilkt zem virsdrēbēm. Pirksti sen niezēja izmēģināt šo musturu, labs, ātri adās un smuki izskatās.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...