sestdiena, 2012. gada 2. jūnijs

Svētku diena

Brīvdabas muzejā gadatirgus, ikgadējs prieks par skaistajiem amatnieku darinājumiem, šogad mazliet salijām, arī kājas sabridām, bet kopumā ļoti jauks pasākums ģimenei visas dienas garumā, par spīti augstajām cenām našķējāmies uz nebēdu, par spīti lietum laipni un smaidīgi bija gan pircēji, gan pārdevēji. Fotografēju maz, bet dažas bildītes ielikšu. Bez svētku gardumiem nopirku arī pastalas saviem dejotājiem, par ļoti draudzīgu cenu. Šodien apmeklētāju šķiet bija daudz mazāk nekā pērn, arī pārdevēju un preču bija mazāk. Neko no tā, ko biju iecerējusi nopirkt šogad, tirgū nemaz neatradu. Redzēju šur tur vilnas dziju, bet cena mani pārsteidza, bija arī vilna ar rokām krāsota augu krāsās, bet ..., redzēju linu spolēs un ficītēs, bet ...un atkal cena. Dziju krājumus šodien nepapildināju.


Fantastiski skaistas lelles novadu tautastērpos, tik ļoti atsauc atmiņā bērnību, turpat uz galda miniatūrā pūra lādē tik pat miniatūras zeķītes, cimdiņi un citas sīklietiņas, tik filigrānas, tik smalkas, nespēju ilgi atrauties no šīm skaistajām lietām.Tas ir koka vilciņš, kaut gan manējie to sauca par bleibleidu, man jau šķita, ka griezās ilgāk nekā importa rotaļlieta, bet iedomājoties par cīņu mājās šai koka mantai ar metāla līdzīgajām, es tomēr atturējos no pirkšanas.


Manu skatienu ik pa laikam piesaistīja šis košais tamborētais mētelis, kas mugurā kādai apmeklētājai, skaistos rokdarbos manīju saposušās krietni daudz tirgus apmeklētājas.


Ar uzvedumu Le Arti per Via Kurzemes zvejniekciema pļaviņā šodien uzstājās ceļojošais muzejs no Itālijas „Amatnieki ielās”, kas iepazīstināja ar savām tradīcijām, tautas melodijām un autentiskiem amatnieku darbarīkiem, seno arodu prasmes demonstrējot krāšņā uzvedumā. To vadīja Roberto, itāļi bija īpaši smaidīgi, labprāt pozēja kamerām, šī bija visa dienas pasākuma sirsnīgākā daļa, ilgu laiku pavadījām starp senām lietām un ļoti pozitīviem cilvēkiem.

Un protams piparkūkas, ļoti daudzu meistaru ceptas, garšojām no visām, beigās vairs nevarējām saprast, kuras tās garšīgākās.


Gadatirgu iespējams apmeklēt vēl rītdien, 3.jūnijā, sīkāka informācija šeit

Jaukas brīvdienas!

1 komentārs:

Alise teica...

...kādreiz sanāca būt uz brīvdabas muzeja gadatirgiem. Paldies par jauku atgādinājumu, ka turp jāaizbrauc atkal!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...