trešdiena, 2012. gada 4. janvāris

Par draudzību....

Mīļš sveiciens visiem bloga lasītājiem Jaunajā gadā!

Jaunais gads rokdarbu jomā man sācies ļoti rosīgi, vēl pagājušā gada pēdējā dienā iesāku jaunu adāmprojektu- vesti. Šāds ziņas virsraksts rokdarbu blogā varbūt šķiet  mulsinošs, bet tieši šis vārds vistiešāk raksturo manus  jaunos rokdarbus.
Neviļus savā milzīgajā dzijas kastē dienasgaismā ieraudzīju blakus sakritušus divus dziju kamolus- Noro dzijas kamolītis un LangYarns Jawol Magic Degrade ficīte. Krāsu toņi šķita tik ļoti sadraudzējušies, un spontāni dzima ideja tos savienot kādā rokdarbā. Katra no šīm dzijām tika pirkta atsevišķi- Noro toreiz pirku ar domu par lakatu, bet Jawol  bija paredzēts komplektam- cimdi, šalle, cepure. Cimdus  uztamborēju, bet pārējo iecerēto nepaspēju, vēl palika divas ficītes dzijas.
Tātad 170g Noro Flower Bed, 200g LangYarn Jawol Magic un 25g kidmohēra ar zīdu ļoti draudzīgā tonī.
Pirmā dzimusī ideja bija adīt pamīšus kārtām visus dzijas kamolīšus, bet nevarēju uzreiz precīzi izdomāt- ko adīt. Iedvesmu smēlos gan internetā, gan žurnālos, bet galarezultātu sakombinēju no visas iegūtās informācijas kopā, izmantojot iepriekšējo pieredzi adījumiem ar šīm dzijām.
Veste, kuras augšdaļa adīta parastajā virzienā no lejas uz augšu ar Noro dziju, adāmadatas Nr.4, apakšdaļa adīta virzienā  no augšas uz leju no LangYarn Jawol Magic dzijas, apakšas daļai izmantošu nobeigumā arī adāmdatas Nr.5 un kidmohēru.
Iesāku ar tamborētu pīnīti, kurai no vienas puses uzlasīju valdziņus augšpusei, bet vēlāk no otras puses- apakšpusei. Adot vestes augšpusi secināju, ka šī Noro kamolīša krāsu pārejas man labāk patīk adījuma kreiliskajā pusē, tādēļ izvēlējos to par labo pusi. 
Sašuvu uzadītās augšdaļas detaļas un uzlasīju valdziņus no tamborētās pīnītes otras daļas, aprēķināju un vienmērīgi pieaudzēju nākamajā kārtā vēl ar Noro iztrūkstošos valdziņus nepieciešamajam motīvu daudzumam un ar lielu prieku turpināju adīt ...  manus tik iemīļotos vilnīšus lejas daļai, tagad jau no Jawol Magic. Draudzība ir apburoša, krāsu toņi spēlējas, un man šķiet, ka arī Noro atplaukst šajā savienojumā. Uz leju veidoju nelielu paplatinājumu, pieaudzējot vienmērīgi pa kreiliskajam valdziņam starp vilnīšu motīvu blakus esošajiem diviem labiskajiem valdziņiem. Lejas daļu nobeigšu ar pāri palikušo Noro (pēc augšdaļas apdares) apvienojumā ar pamīšajām kidmohēras rindām. Kidmohēra + Noro- tā ir pārbaudīta šo dziju draudzība (mans plecu lakats un brūklenājs). Jawol Magic arī ir lieliska dzija, nepūkojas, neveļas, adījumā ir mīksta un patīkama, bērni to notestēja ar savām cepurēm, mazliet gan izstiepās adījums dēla cepurei, bet visi darinājumi no šīs dzijas kalpo lieliski.
Procesa bildes:

Šodien dienasgaismā:


Iepriekš ar zibspuldzi:

Galarezultāts sekos visticamāk pēc nedēļas, jo šis ir viens no jaukajiem procesiem, ļoti patīk adīt ar tik skaistu dziju.
Ja par draudzību, tad mazliet vēl.
Beidzot atrādīšu vēl pagājušajā gadā uzadīto šalli meitai, viņa gribēju tādu pat kā manējo sarkano, bet no mīlīgākas dzijas, violetos toņos, ar volānu.
Šajā šallē izveidojas klasiskā draudzība starp zeķu dziju (Novita) un kidmohēru (ar zīdu). Šalles pamatdetaļa adīta tikai no zeķu dzijas, veidojot it kā izstiepta tā saucamā baktusa formu, sāku adīt ar 4 valdziņiem, tad pieaudzēju tikai vienā pusē- sākumā gabaliņu katrā 4.un 6.kārtā uz maiņām, tad nākamo gabaliņu katrā 6.kārtā, vēl nākamo katrā 12.kārtā, tad gabalu bez pieaudzēšanas, iemarķējot viduslīniju, lai tik pat vienmērīgi turpinātu noraukumus simetriski pieaudzēšanai. Adījums- tikai labiski, veidojas rievotais raksts. Uzlasīju valdziņus gar malu volānam, uzlasījumu uzreiz dubultojot, šoreiz volānu adīju arī rievotajā adījumā, pieaudzējot pēc 2 kārtām vienmērīgi katru 4.valdziņu, vēl pēc 2 kārtām, katru 8.valdziņu. Volānam pēc pieaudzēšanas bija apmēram 1000 valdziņu un izadīju volānā mazliet vairāk kā 1 ficīti kidmohēras. Zeķu dziju vajadzēja arī mazliet vairāk par 1 ficīti.
Šales garums apmēram  190 cm, platākajā vietā platums apmēram 37 cm. Šalle ir lielisks papildinājums iepriekš adītajai cepurei, diezgan gara- vairākas reizes aptinama ap kaklu, bet samērā plāna, lai justos ērti. Pilnīgam komplektam būtu nepieciešami arī cimdi, dzijas vēl ir pietiekoši, gan jau uzadīšu arī cimdus.
Bildē volāna violetā krāsa izskatās zila, bet dabā dažādo materiālu violetie ir draudzīgāki, šalle ir violeta!!!
Un vēl viena šalle, šoreiz tamborējums sadraudzējies ar adījumu, bet saskanīgas krāsu attiecības izveido diezgan rupja pusvilnas dzija (Gedifra) ar kidmohēru. Dzijas ficītes no maniem senākajiem krājumiem, nopirku krāsaino pusvilnas dziju no atlaižu groza, pārpalikumi- 3 gaiši rozā raibās ficītes un 1 raiba ficīte no tā paša ražotāja tumšākā krāsā. Senāk nopirkta raiba kidmohēra nezināmai vajadzībai, ar domu, ka raibumu veido vairākas krāsas un tad attiecīgi  vairāk  kombināciju iespējas. Kidmohēras volāniņu izmantoju ierasto šalles bārkšu vietā, tamborējuma raksts no tikko iegādāta vācu adījumu žurnāla (Sabrina special rudens, ziema), oriģinālā šalle bija tikai vienā krāsā, vienkārši pelēkā. Uztamborēju paraudziņu no savas dzijas, sarēķināju savu valdziņu skaitu tā, lai sanāktu šalle no manām 4 dziju ficītēm. Divu vakaru darbs- šalle uztamborēta, trešajā vakarā uzadīju abus volāniņus. Tamboradata Nr.6, adāmadatas Nr.4.
Pieredze rāda, ka mīksti tamborēta šalle nēsājot izstiepjas garumā, attiecīgi kļūstot šaurāka, to šoreiz ņēmu vērā. Patreiz šalles garums apmēram 200 cm, bet platums apmēram 28 cm. Izmēri lietošanas gaitā mainīsies.

Sākuma kamolīši:

Gatavais rezultāts:

Bet kā tad šogad mana apņemšanās vairāk krustiņot? Viss ir kārtībā, šajā tumšajā laikā ar krustiņiem es draudzēšos brīvdienās- dienasgaismā, adīšanas prieku atstājot tumšajiem darbadienu vakariem.

Rīgā beidzot snieg, lai jauka ziemas diena!

4 komentāri:

Madara teica...

skaisti darbi :))) skatos un priecājos par krāsām, par rakstu, par salikumu :)))

Alise teica...

Tev top skaista veste! tā domāta tev?

ceita teica...

Paldies, veste būs man, būs garā veste, ik pa laiciņam pielaikoju, esmu veiksmīgi izvēlējusies vestes modeli, man piestāv, būs izdevies adījums.

Alise teica...

...Tu tik nobildē to vesti sev mugurā! Gaidīsim gala rezultātu!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...