trešdiena, 2011. gada 28. decembris

Rokdarbu gads 2011

Rokdarbu blogi ir fantastisks iedvesmas avots, bagātīga ideju krātuve, tā ir brīnišķīgākā pasaule, kurā var aizmaldīties laikā, nereti zaudējot realitātes sajūtu. Šodien dažos blogos ar lielu prieku aplūkoju bilžu kolāžas, tādas kā atskaites fotogrāfijās par aizejošo 2011.gadu. Kaut gan esmu kļuvusi par sekotāju daudziem rokdarbu blogiem,  tomēr ne vienmēr sanāk laiks izlasīt visas ziņas un aplūkot visas fotogrāfijas, tādēļ vērot bilžu kolāžas ar skaistajiem rokdarbiem ir īpašs prieks. Pārskatīju  savu blogu vēlreiz un rezultātā izveidoju savu 2011.gada apskatu, mēģinot šķirot bildes pa mēnešiem, katram gada mēnesim atradu kādu raksturojošo atslēgvārdu. Patiesībā ļoti grūti izvēlēties bildes kolāžai, jo to ir tik daudz. Blogā ierakstu šogad arī daudz, veseli apaļi 100 gabali, parasti melnraksti top brīvdienās, jo esmu strādājoša mamma un rokdarbniece, kurai izdodas atrast laiku visam.
Sākšu ar gada megadarbu, manu smagāko un lielāko rokdarbu- tambordeķis!!!

JANVĀRIS 2011
SĀKUMS (ar laimīgām beigām)08.01.2011.- sākums
16.01.2011.- uztamborēti 147 motīvi
23.01.2011.- uztamborēti 277 motīvi

15.02.2011.- uztamborēti 400 motīvi
20.02.2011.- uztamborēti 538 motīvi

22.03.2011.- uztamborēti 735 motīvi

14.04.2011.- pabeigts!!!
                                                
                                                                             
Pavisam tambordeķim uztamborēti 1036 motīvi, svars 3,5 kg, tamborēšanas laiks 3 ar pusi mēneši, segas lielums.....vairs neatceros precīzi, bet aptuveni 2 * 2 metri (varbūt mazliet lielāks).
FEBRUĀRIS 2011
SARKANS
Februārim otrais atslēgvārds varētu būt- sirdis! Valentīndiena, sirsniņas, adīts sarkans spilvens ar krustiņotu sirds attēlu, otrs sarkanais spilvens ar krustiņotu mašīnas attēlu, to mans lielākais puika pavisam nomīlējis, tas esot viņa mīļākais pilvens.


MARTS 2011
ROZĀ
Rozā spilveni gatavi tapa gan tikai nākamajā mēnesī, lietoju, ļoti patīk, visus rozā dzijas krājumus toreiz neizmantoju, ir palikušas vēl dažas ficītes, ziedu šallīti nēsājusi esmu pavisam maz, domu par tamborētiem ziedu aizkariem loloju joprojām.
APRĪLIS 2011
DOBELE
Mēneša notikums- foruma www.krustduriens.lv  izšūto darbu izstāde Dobeles Amatu mājā. Liels paldies Dainai par izstādes sarīkošanu. Sirsnīgi sagaidījām ar bērniem Lieldienas. Atklāju vecmāmiņas kvadrātu tamborēšanas burvību. Ak, jā, aprīlī pabeidzu tamborēt  milzīgo tambordeķi.


MAIJS 2011
KRUSTDŪRIENS
Maijs ir mēnesis, kurā es šogad sašuvu visvairāk krustiņus, saulespuķu lauks gan joprojām nav pabeigts, krustiņmūza  tikko gada beigās atgriezusies mājās, bet maijs- reibinošais pavasaris, ziedošo kastaņu aleja mūsu ielā, pieneņu pļavas laukos...


JŪNIJS 2011
ATVAĻINĀJUMS
Gada visjaukākais mēnesis, jo tajā ir mana dzimšanas diena, Līgo svētki un zemeņu laiks! Un šogad arī atvaļinājums! Iekritu pončo tamborēšanas azartā, izmēģinājums- meitai, sanāca lielisks, tika ļoti bieži nēsāts, mazgāts, iemīļots un ērts apģērba gabals.


JŪLIJS 2011
VENTSPILS
Meita šovasar aizbrauca uz deju nometni Ventspilī, un man savukārt bija iespēja trīs reizes pabūt tur. Otrais vilnīšu džemperītis tā arī palika nepabeigts, tiku ar otro daļu gandrīz līdz galam, bet mazliet pietrūka pacietības pabeigt, arī laiks kļuva vēsāks, lai pēc tam pabeigto valkātu. Iesākto segas pārklāju no japāņu puķītēm arī šogad nepabeidzu, bet lēnām turpinu tamborēt, nākamgad ceru atrādīt gatavo rezultātu.
Pončo azarts turpinās, tagad nēsājam abas ar meitu, katra savu, protams.


AUGUSTS 2011
SAULESPUĶES
Manas mīļās saulespuķes, bet mēneša galvenais notikums- mūsu tusiņš- foruma www.krustduriens.lv dalībnieču, vienkārši rokdarbnieču, satikšanās prieks! 
Iesāku jaunu krustiņdarbu, bet krustiņmūza toreiz aizlaidās, tagad atsāku to izšūt Ziemassvētku brīvdienās, esmu beidzot atguvusi krustiņošanas degsmi un prieku. Nākamgad sekos procesa bildes, turpināšu krustiņot un ceru nākamgad iesākto pabeigt.
Top pončo tumšākās krāsās, esmu iekritusi dziju pirkšanas azartā, veikalu plaukti ir tik vilinoši.


SEPTEMBRIS 2011
BŪS SILTI
Piedalījos Vēlēšanu nakts koptamborēšanā, meita zibenīgi tika pie jauniem cimdiem- vienas dienas laikā! Dziju pirkšanas azarts nepāriet, nopirku arī slaveno un dārgo Noro dziju, milzīgs adīšanas prieks! Paldies jaukajam veikaliņam, kurā šo ekselento dziju pie mums var iegādāties! Top daudz siltu, ikdienā nēsājamu lietu. Plecu lakats- mans vismīļākais.


OKTOBRIS 2011
NORO
Komplektu- cepure, šalle un cimdi-  nēsāju ikdienā, ir ļoti silti, ērti un man škiet, ka arī pamanāmi, esmu saņēmusi daudz atzinīgu vārdu. Dzija ir izcila. Man prieks par manis radītajām lietām, kuras kalpo lieliski. 
Pārteigums gan neizpalika- Noro viens pats kož, bet tikai līdz pirmajai izmazgāšanai. Paldies bloga lasītājām par šo padomu.


NOVEMBRIS 2011
GAISMA
Adu un tamborēju vēl dažas neatrādītas praktiskas lietas, man parasti top vairāki rokdarbi vienlaicīgi, bet šomēnes esmu azartiski iesākusi saulespuķu sedziņu manam mazajam bērnam. Gada tumšākajā mēnesī top saulainākais no visiem šī gada rokdarbiem.


DECEMBRIS 2011
SAULAINS

Skaistais un saulainais 2011. gada pēdējais rokdarbs, pie tā arī pagaidām apstāšos, vēl jau daži sīkdarbiņi ir tapuši, bet tiem pēdējos dzijas galiņus ielocīšu, visticamāk, nākamā gada sākumā. Šogad daudz praktisku lietu  esmu darinājusi, par to man pašai liels prieks, bet ceru, ka nākamgad vairāk krustiņošu un pabeigtos izšūtos darbus beidzot ierāmēšu, bet savus nepabeigtos izšuvumus tomēr pabeigšu. 
Un tagad, ja vien acis vēl nav apžilbušas no manu fotogrāfiju daudzuma, novēlu visiem bloga lasītājiem 

LAIMĪGU JAUNO 2012.GADU!

6 komentāri:

Unknown teica...

Brīnišķīgi darbi. :*


Vēlējos pavaicāt par Augusta darbiem, par spilvenu-puķi. Biju ko tādu uzgājusi jau internetā. Var varat īsi apskaidrot tamborēšanas procesu- vispirms notamborē- gludu spilvenu un tad no vidus pa kārtām tamborē "ziedlapiņas" ?????

ceita teica...

Paldies!
Augusta ziņai esmu pievienojusi norādi uz brīnišķīgo blogu, kurā ir pamācība ar bildēm, kā šo spilvenu tamborēt. Es toreiz tamborēju bez pamācības, biju atradusi vien gatava spilvena fotogrāfijas netā, vēlāk arī pamācība parādījās. Te vēlreiz links, ja nevari atrast augusta ziņu:
http://attic24.typepad.com/weblog/blooming-flower-cushion.html

dace teica...

Cik tev interesanti katru mēnesi maķenīt savādāka krāsu gamma! ļoti raženi strādāts! Vēlu lai nākamajā gadā būtu tikpat interesanti un skaisti gan darbi gan dzīve!

ceita teica...

Dace!
Paldies ar jauko novēlējumu! Laimīgu Jauno gadu!

Anonīms teica...

Ceita, ļoti koši un dzīvespriecīgi! Malacis, ka esi tik jaukā veidā apkopojusi visu gadu. katrs mēnesis ar kko īpašs :)
Lai tikpat ražīgs nākamais 2012.gads!

ceita teica...

Paldies par jauko komentāru!
Laimīgu Jauno gadu!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...