svētdiena, 2015. gada 11. oktobris

Zeķu oktobris

Oktobra zeķu bildītes, nākamais un vēl nākamais pāris, vienkāršie musturi no zeķu Verenas, krāsas pēc mana noskaņojuma. Kļavlapu sarkanās no Lietuvā ražotās vilnas, manuprāt otrai zeķei varēja mazliet vairāk būt sarkanās krāsas pirkstgalam, bet nu sanāca, kā sanāca, man nepatīk ārdīt, toties smukais sarkanais tonis mazliet palika pāri, kā vienmēr katram pārim. 
Beidzot, beidzot uztamborēju, šī ir dienas vidus bilde, bet pašlaik vakarā tamborzeķu pāris jau gatavs. Spirālzeķes, tamborētas, bez papēža. Pirms gada ap šo laiku iegādājos vācu zeķu žurnālu
 (Socken Nr. 28, Spiralsocken)
Tamborētas vien nieka divas pusbrīvdienas, ja ļoti, ļoti vajag, uztamborējamas pa vienu dienu. Sāk tamborēt no pirkstgala purngala bļodiņu, un tad pa apli vien, sākuma daļa jāiemācās, tālāk jau brīva improvizācija, žurnālā diezgan daudz modeļu ar dažādām rakstu variācijām. Biju piemirsusi Relief stabiņa tamborēšanu, bet jūtūbe nāca palīgā.... Ļoti patīk rezultāts, negaidīti elastīgas, labi pieguļ kājai, nākamajām noteikti ņemšu tievāko no zeķu dzijām, no šīs standarta rupjuma sanāca diezgan biezas, bet tieši laikā, lai sildītu kājas dzīvoklī, piemēram, čību vietā. Lai nemulsina adāmadatas bildē, gatavam tamborējumam uzlasīju valdziņus un īsu valnīša daļu (14 kārtas) pieadīju, tādējādi nodrošinot vēl elastīgāku piekļāvumu kājai. Tamboradata Nr. 2,5, šoreiz gan izlietoju visu zeķu dzijas 100 g ficīti. Nākamreiz būs bildīte ar uzvilktām kājās, un ... esmu iesākusi tamborēt jau nākamās...

 
Mazliet no debesīm, mākoņiem, varbūt arī sniegs... ja būtu jāizdomā nosaukums, tad jau laikam ar ziemu saistīts.... ļoti mīksta zeķu dzija, uz etiķetes rakstīts Wolltyp: Merino. Šoreiz uz vienas adatas 16 valdziņi (parasti 15), adāmadatas Nr. 2,5, bauda adīt!

 
Bildē atkal tikai viena zeķe, papēdis paslēpies, ha, ha... bet otra tikko uz adatām uzmesta, protams, nākamnedēļ uztaps arī otra, kājās būs ļoti pieguļošas, valnīša daļas musturs vienkārši lielisks, rekomendēju, šo musturu iepriekš jau esmu izmantojusi dūraiņiem. Verenas zeķu žurnāls rullē!


Zeķu oktobris turpinās, lai saulaina nākamā zelta rudens nedēļa!

1 komentārs:

Jucus teica...

Wow, such a wonderful photos! Great socks, you are very clever, Ceita!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...