pirmdiena, 2015. gada 26. janvāris

Janvāris

 

Janvāris. Ja vien mājās būtu sienas kalendārs, ar baudu jau pāršķirtu nākamā mēneša lapu. Vien tāds sīkums, kā kalendāra trūkums un tas, ka tomēr šī nedēļa vēl jādzīvo janvārī. Tā noteikti nav pēcsvētku depresija, kas liek traukties pretim nākamajam mēnesim, bet strādājoša cilvēka dienasgaismas trūkums. Un varbūt tieši tādēļ ziemā brīvdienas šķiet vēl jaukākas, bet laicīgi izplānotas brīvdienas un saulainas brīvdienas ir superforšas.

Neskatoties uz gaismas trūkumu, esmu atsākusi krustiņot savu milzu saulespuķi, un tas, pateicoties vien projekta Otrā Elpa nākamajam posmam. Kaut gan nemīlu krustiņus šūt pie elektriskā apgaismojuma, bet pēdējās nedēļas ritms ir tieši šāds, pēc darbadienas birojā un laimīgas nokļūšanas uz mājām, pa ceļam paspējot iegriezties gan bērnudārzā, gan veikalā, gan deju nodarbībās, tad pēc ātrām vakariņām un skolas mājasdarbu pildīšanas, pa starpu paspējot vēl atbildēt uz neskaitāmiem man sarežģītiem, bet patiesībā jau vienkāršiem jautājumiem, kā arī dažu pēkšņu strīdu izšķirot utmldz. ….. beidzot vēlā vakarā izdodas vēl pāris simtus krustiņu iebakstīt. Diezko man šāds krustiņošanas ritms nepatīk, tādēļ ierastajā kārtībā krustiņošanai labāk atvēlu brīvdienu rītu gaišās stundas, gan process patīkamāks, gan acis vēl nav nogurušas, gan prāts mierīgāks, gan pati krustiņošana raitāka. Tātad, šādu nedēļu uzskatīšu par izņēmuma nedēļu, jo brīvdienu plānos šoreiz neietilpa krustiņu šūšana. Foruma projekta noteikumi paredz, ievietot fotoatskaiti un nosūtīt nedēļas laikā sašūto krustiņu skaitu līdz svētdienas pusnaktij, tādēļ šoreiz atskaites foto man jāievieto jau laicīgi sestdienas rīta pusē, jo laiks posties mūsu brīvdienu ceļam.


Krustiņoju pēc savas man vien tā īsti saprotamās un pavisam, pavisam negatavās shēmas, kas ir izprintēta krāsaina, katram krustiņam savs simbola apzīmējums un vēl attiecīga krāsa. Dienasgaismā shēma lasās ļoti labi, bet vakaros pie elektrības manām acīm ir diezgan apgrūtinoši ātrajā acu uzmetienā shēmā atšķirt visus brūnganos līdzīgos toņus, par krāsu toņu pāreju uztveršanu var pat nesapņot, tādēļ pārsvarā izvēlos krustiņot raibās puķes vidus daļas tumšās rūtiņas, mazliet iešuju arī ziedlapām smalkās dzeltenās stīdziņas, speciāli piemeklējot lielajā palagā acīm tīkamākās krustiņošanas vietiņas. Pāris tūkstošu krustiņu nedēļas garumā izdodas iekrustiņot. Precīzus skaitļus un citus projekta Otrā Elpa 2015 procesus iespējams vērot mūsu krustdūriena forumā.

 
Katru janvāra dienu pa kvadrātiņam, skan gandrīz kā mēneša devīze, un tieši tā arī ir, šajā kaudzītē tagad jau 26 uztamborēti kvadrātiņi jaunai segai. Būs vēl viena, tamborētais motīvs tas pats, vien Pāces vilnas kamolīši citi, tātad, rezultāts būs vien līdzīgs iepriekšējam. Kopējais motīvu skaits iepriekš bija 70, sekojot devīzei, martā noteikti iespējams tikt pie galarezultāta.


Un vēl viens mans process, adīt Noro ir patiesa bauda, šoreiz adāmais patumšs, tumši zila kidmohēra ar zīdu un Flower Bed 1377.  Iesākts pagājušā gada pēdējā dienā, ļoti progresīvs process, pašlaik esmu apmēram pusē, pamīšus šim gan krustiņojot un vēl mazliet tamborējot, no visa pa drusciņai... tik dažādi procesi un tieši tāpēc man neapnīk!!!

Lai jauka janvāra pēdējā nedēļa!

2 komentāri:

unicorn teica...

Uhh, tiešām visa kā tik daudz un viss tik skaists. Var tikai apbrīnot tavu uzņēmību. Lai enerģija un spēki neizsīkst turpmākajiem skaistajiem darbiņiem.

RitaGri teica...

Ja trūkst saules gaismas, tad pašas radām krāsas, un tu jo īpaši!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...