sestdiena, 2014. gada 13. decembris

Ziemassvētku rotājuma stāsts

Sāku krustiņot šo dizaineres Carol Thornton motīvu (atrasts kādā skenētā žurnālā pirms gadiem pieciem interneta plašumos) jau pagājušajās brīvdienās, bet diez ko nekrustiņojās, vai tas melnais ierāmējums pie vainas, vai pilošais deguns un sliktā pašsajūta, vai sniega trūkums un tumsas uzvara, motīvs neliels 64*64 krustiņi, aida 16, oriģinālā tās bija paredzētas kā apsveikuma kartiņas, pavisam četras dažādas shēmas. Krāsainos diedziņus gan piemeklēju mājās esošos un siltākos krāsu toņos, jo shēmas oriģinālie šķita pārāk vēsi.
 
 
 
Šis brīvdienas rīts iesācies ar pavisam nelāgu laiku aiz loga, solīto vētru gan nepiedzīvoju, bet speciāli neriskēju kaut kur doties ārā, arī vajadzības tādas īsti nebija. Izšuvumi uz tiem zaļajiem auduma gabaliņiem uztapa piektdienas vakarā, motīvi no CrossSticher Issue 260 December 2012, dizains Fiona Crouch, viena motīva prognozētais izšūšanas laiks apmēram 1 līdz 2 stundas, aida 14, pavisam 8 dažādi mazi Ziemassvētku motīvi.
 

Tamborētās eglītes no pagājušā gada joprojām līdz galam nepabeigtas, bet tas jau būs rītdienas darbiņš, rotājumu pērlītes piemeklētas, pildījumam vates pikucis un filcaudums (lai vate nespīd cauri tamborējumam), šeit links uz eglītes tutorial:
 

Sakrustiņotais motīvs izgriezts apaļš, kreisā puse arī izdevusies glīta.


Aptamborēts, svarīgi ievērot, ka tamboradata šim aptamborēšanas procesam nepieciešama diezgan smalka (es izmantoju Nr. 1,25), tādēļ lai būtu viegli iedurt audumā un audums vienlaicīgi neizirtu. Stabiņus simetrijai neskaitīju, bet centos uz aci ievērot apaļumu.


Sāku tamborēt uzkrustiņotā motīva aizmugures pusi, manā iedvesmas kastē tambordiegu kamolīši dažādās krāsās, sakrājušies daudzu gadu garumā, izvēlos tās krāsas, kas pieskaņojas izšuvumam. Tamborēju pa apli pēc šī apraksta:


Ideāls aplis no tambordiegiem pēc apraksta nesanāk, iespējams, ka no dzijas, kas ir plastiskāka, būtu ok, bet mani tas nemaz neuztrauc, jo rotājums tiks pildīts un tieši šī forma būs ideāla. Piegriezu mazliet mazāku par tamborapli filcauduma apli, kuru ievietoju uzreiz zem tamborējuma, lai vates pildījums nespīdētu cauri, izšuvums un tamboraplis kopā satamborēts, ik pēc trīs stabiņiem veidojot dekoratīvo mezgliņu.
 
Gatavs!!!Un pēcpusdienā sāku aptamborēt jau nākamos, Ziemassvētku rotājumu gatavošanas laiks mūsmājās rit pilnā sparā! Mana rotājumu kolekcija šogad atkal papildināsies ar dažiem jaukiem eglītes rotājumiem.
 
Vai iedvesmoju arī Tevi darboties?
 
 

3 komentāri:

Agnese St. teica...

Paldies, Ceita - Tev tiešām izdevās iedvesmot!

RitaGri teica...

Košums un svētku prieks tavos rotājumos un dāvanās par spīti atkal pelēkajai ainavai aiz loga. Tā vētras mala "aizpūta" mums visu sniegu.
Paldies par padomu. Esmu saadījusi tusiņā parādītās zvaigznes, un es domāju, ka sarkanajai varētu spīdēt cauri sintepons, bet varbūt tad jāieliek filcs, kā tu saki.

Daina teica...

Kāds skaistums tapis, Ceita paldies par iedvesmu!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...