svētdiena, 2012. gada 2. septembris

Adīt septembra saulainā brīvdienā

Ļoti radoši adošas septembra brīvdienas - sestdienas lietus laukos lika čakli darboties pa māju un virtuvi, bet  svētdiena izvērtās par jauku un saulainu brīvdienu. Šuvu kopā savu zigzagaino jaku, biju uz šūšanas viļņa, mazliet adīju sarkano vienmuļo garo jakas maliņu, beidzot nofotografēju pamazām uzadītos četrus sešstūrus vienkopus.
 
 
No šešstūriem iecerēta galarezultātā veste, ideja un musturs no Verena Sommer 2010, oriģinālā tas ir krāsains kokvilnas vasaras topiņš slaidai meitenei, bet es pielāgoju seštūru lielumu saviem parametriem, uzadot divas kārtas mustura vairāk un vēl pēc tam katru sešstūri aptamborējot ar vienu kārtu stabiņiem (ar vienu apmetumu). Patiesībā ļoti veiksmīgs risinājums, lai uzadītais sešstūris tūlīt iegūtu skaistu formu, jo bez aptamborētās maliņas tas ir tāds gaužām nekāds, lai varētu par to priecāties, tas būtu sākumā jānostiepj. Ilgi šis Noro krāsu salikums nedevās rokā, pēc tik veiksmīgā pavasara lakata (tur Noro pamīšā salikumā ar  gaiši zilo kidmohēru), neviens izmēģinātais musturs ar šo krāsu salikumu un diezgan īso krāsu soli man neizdevās, uzadīju vai uztamborēju kādu gabaliņu, nepatika un atkal visu izārdīju. Tagad gan nožēloju, ka nenofotografēju savus mēģinājumus, bet kuram gan patīk publiski atrādīt savas neveiksmes.
Pavisam būs vajadzīgi 14 sešstūri.
  
Sākumā motīvu adu uz trīs adatām, no vidus uz malām, tad vēlāk sadalu valdziņus tā, lai uz katras adatas būtu viena sešstūra mala, apkārt adu ar septīto adatu. Adāmadatas Nr.3,5, viens komplekts - koka, otrs metāla, uzminiet, cik reizes un kura materiāla adatas ik pa laikam es zaudēju, tas ir - kāda no tām vienkārši ņem un izkrīt no adījuma? Motīva viducī veidojas caurums, bet to es vēlāk skaisti ar sākuma pavedienu aizvelku ciet un ieloku diegu no kreisās puses.
 
 
Brīvdienas laukos, attiecīgi arī kāda ne rokdarbu bildīte, skaistas dabas krāsas.
 
 
Ja vien tā sarkanā maliņa jakai adītos mazliet ātrāk... Pēc apraksta tā jāuzada 165 cm gara, varbūt pat mazliet garāka, esmu izadījusi jau vienu kidmohēras ficīti, adu tagad ar otro, vajadzētu pietikt. Adāmadatas Nr.3, oriģinālā vajadzēja 34 valdziņus platumā, bet es tomēr esmu piemetusi dažus klāt, man ir 40 valdziņi. Vienmuļo adīšanu priecē kidmohēras īpašais zīdainais mīkstums, ja uzspīd adījumam saule, tas kļūst tik fantastisks.
 


Un mana jaka, cik skaistas vīles man izdevās sašūt, pašai liels prieks, bet man patīk šūt kopā gatavās detaļas, tā ir daļa no jakas procesa, patīkama daļa, jo sašūšanas process ir tik tuvu galarezultātam. Vīles šuju no kreisās puses, to laikam sauc par mašīndūrienu. Pēc tam adījumu notvaicēšu (varbūt arī izmazgāšu, vēl neesmu izdomājusi, jo šoreiz adījums izdevies ļoti mīksts un patīkams, bet izmazgāt gribētu arī tādēļ, lai tas attiecīgi pastieptos, esmu stiepšanās tiesu ierēķinājusi detaļu garumā).  Īsti līdz galam nepatīk jakas apakšējā maliņa, man ir aizdomas, ka tā ikdienā rullēsies.


 

Jauku un krāsainu nākamo grūto darba nedēļu! Lai smaidu ir daudz, daudz vairāk nekā stresa!
Un priecīgu pirmo skolas dienu! Šogad atkal esmu lepna pirmklasnieka mamma.

9 komentāri:

Daina teica...

Dievīgi, un es nekādi nevarēju izštukot krāsas tiem sešstūriem, tagad būs kur špikot!

ceita teica...

Paldies, Daina! Ideāli izvietojas krāsas strīpās, ja krāsu solis ir vidējs, ar garu soli tas sešstūris sanāks diezgan vienkrāsains. Viegli adīt, jo pavediens nav jānogriež un par daudzajiem galiņiem nav jādomā. Kā man ātrāk neienāca prātā šādu motīvu izmēģināt?...

Ieva Zavjalova teica...

Nu kolosāli pastrādāts!
Tik skaisti krāsaini sešstūri!Vai varat padalīties ar shēmu tiem sešstūrīšiem?!

ceita teica...

Brīvdienās nobildēšu žurnāla lapu ar aprakstu (žurnāls vāciski, bet ir shēma) un tad varu nosūtīt uz epastu.

Alise teica...

Lai tev veicas ar pirmklasnieku!
Arī es šogad, kārtējoreiz esmu vienas jaukās pirmklasnieces mamma :-)
Sešstūri ir ļoti interesanti!
Es gaidu sarkanās jakas "prezentāciju" :-)
...un tev ir ļoti skaistie "lauki"! Man jau patīk...

RitaGri teica...

Sešstūru raksts man liekas tāds pazīstams, jo savulaik biju aizrāvusies ar sedziņu adīšanu. Bet nu redzu, ka var adīt ne tikai sedziņas:) Un vēl ar tavu iecienīto NORO. Un arī sīpoli tev izkārtoti saskaņotā rakstā ar malkas grēdu!

ceita teica...

Paldies, meitenes!
Priecājos par to, ka šodien beidzot ir piektdiena, tāda ļoti grūta man sanākusi šī pirmā skolas un b/d nedēļa. Sarkanā jaciņa nav pavirzījusies, sešstūri arī nolikti malā, tik vien, kā steigā un vakaru nogurumā uzadītits pusotrs cimdiņš meitai.

Ieva Zavjalova teica...

Liels paldies! Mans e-pasts ir ievazavjalova@gmail.com

Anonīms teica...

Kolosāla ideja - tā tamborētā ārmala.Noteikti kādreiz izmantošu.
Es arī pašlaik slimoju ar akūtu "heksagonu vīrusu", bet Noro griezt gabalos iedzimtais skopums vēl neļauj :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...