pirmdiena, 2020. gada 23. novembris

*Pandemic* izšūšanas process

 Long Dog Samplers #longdogsamplers  dizainere @joolsline


Novembris

Pandemic (365*276 krustiņi) izšūšanas 121.diena. Novembra mēneša vislielākais izaicinājums ir atrast brīvo laiku izšūšanai dienasgaismā. Kad vasarā sāku izšūt šo lieldarbu, tad nereti pat līdz deviņiem, desmitiem vakarā aizkrustiņojos. Jā, gaisma ir ļoti svarīga šajā procesā. Pašlaik cenšos dienasgaismā sakrustiņot elementus ar DMC 115 miksli, lai plūstošāk veidotos sarkaņo toņu pārejas, saskaņoju un izdomāju arī nākamo vienkrāsaino motīvu krāsas. Krāsas nemainīgas DMC 115, 890, 817, 816, 498, 666, 321, 986, 3345, 905, 906, 469, 3371, 310. Protams, visvairāk izmantots tieši 115 un 890. 

Ja gadās saulainas brīvdienas novembrī, tā ir īsta laime. Novembrī esmu padomājusi arī par papildus apgaismojumu istabā, vakarā virs paša izšuvuma pielāgoju no kreisās puses krītošu Ikea stāvlampas gaismu, tad vēl perimetrālo apgaismojumu un griestu lustru ieslēdzu. Un nekāda tv krustiņošanas procesā! Adīt zeķes, cimdus, šalles vai kaut ko tamborēt ir vienkāršāk, tumšajos vakaros es bieži izlaižu šo it kā sarežģīto un vienlaikus aizraujošo Pandemic krustiņošanas procesu, attiecīgi izšūšanas temps samazinās... toties top cimdi, tikko iesāku adīt nākamo divmetrīgo Pāces vilnas strīpaino šalli. Prieks par silto novembri šogad, sniegu un salu vēl negaidu... un neatlaidīgi turpinu krustiņot, cerībā šogad šo dizainu pabeigt! Starp citu, sarkans un zaļš esot arī Ziemassvētku krāsas...

Veselību visiem!

piektdiena, 2020. gada 23. oktobris

Rudens sarkanais un PANDEMIC

 Pandemic (365*276 krustiņi) dizains Long Dog Samplers instagram @joolsline

Šo aizraujošo dizainu krustiņoju jau vairāk kā trīs mēnešus (mans starts 17.07.2020). Līdz galarezultātam apmēram vēl viena trešdaļa jākrustiņo. Mana miera osta, kur domām atpūsties no satraucošiem ziņu jaunumiem, no neziņas un satraukuma, no jaunās pasaules kārtības... Pēdējās nedēļās krustiņošana vairs nav tik produktīva kā vasarā, paliek tumšāks, arī apakšējais labais stūris ļoti lēnu sakrustiņojās. Tajā izkaisīti mazāki motīvi un vēl kontūrdūrieni, kas izšujami ar vienu pavedienu. Rezultāts toties ar gandarījuma sajūtu, šis dizains ievelk, tā vien gribas piesēst brīvā brīdī un pakrustiņot. Etiķetes no pilnībā izšūtajām ficītēm nolieku atsevišķi, interesanti, cik diedziņu pavisam sakrustiņosies  šajā milzu veselumā? 

Šoruden manu skatienu pievelk sarkanā krāsa, pilnīgi noteikti šī mana sarkani zaļā Pandemic ietekmē. Jā, vasarā īpaši jūsmoju par sarkano rožu dobēm. Sarkanais mani iedvesmo! Instagram #longdogsamplers viens pēc otra parādās pirmie pabeigtie, izšūtie Pandemic krāsu varianti, krāšņs un iespaidīgs šis dizains, prieks vērot neskaitāmos izšūšanas procesus. Virtuāli aplūkoju arī gatavu manu pirmo iecerēto krāsu variantu, sarkano, viss izšūts ar DMC 115, man patīk. Un gatavs ir arī zaļais variants, krustiņots tikai ar dažādu toņu zaļajiem, arī man patīk. Neviļus piezogas doma, ka atsevišķus motīvus no šī bagātīgā motīvu kopuma veiksmīgi varētu izmantot pa vienam, vai nelielās grupās, vienlaikus eksperimentējot ar citu krāsu salikumu... 

Un vēl, oktobrī es adu cimdus, dūraiņus no Pāces vilnas jeb dundagawool, košus un siltus!

Veselību visiem!

ceturtdiena, 2020. gada 10. septembris

Turpinu izšūt *PANDEMIC*

PANDEMIC (365*276 krustiņi) dizains  longdogsampler , instagram @joolsline

Krustiņoju šo dizainu jau 50 dienas (mans sākums 17.07.2020), aizrautīgi, interesanti, ar iedvesmu un prieku! Krāsu maiņa fascinē, brīžiem kāds tonis izbeidzas, tad veikalā uzreiz nopērku iztrūkstošo ficīti ar konkrēto krāsas kodu. Esmu pārcilājusi neskaitāmas reizes visus mājās esošos diedziņu krājumus, tomēr sarkanie toņi manos krājumos ir vismazāk. Izšuvums pašlaik ir vairāk kā pusē, krustiņoju gandrīz katru dienu, tomēr brīvdienās izdodas visvairāk krustiņu iešūt. Dizaina blīvākā daļa ir pabeigta, augšpusē būs mazāki motīvi, kas vairāk izklaidus izvietojas.

Dažas krustiņotājas Pandemic jau pabeigušas (šis dizains pieejams no šī gada jūnija beigām), krietni daudzas ir finiša taisnē, dažām no shēmas 20 lapām vēl pāris palikušas, bet dažas tikai tagad iesāk krustiņot. Pašlaik ir ļoti populārs tieši Pandemic dizains, dizainere deva iespēju dažas dienas to iegūt bezmaksas. Šonedēļ ir pieejams arī jaunākais Long Dog Samplers maksas dizains - THE NEW NORMAL (250*276 krustiņi), mazāks izmērā, man ļoti patīk 😍

Krustiņojot katra mazā detaļa sagādā prieku, piemēram, saskatīju melnbaltajā variantā bitītes (es domāju, ka tās ir bitītes), iepriekš neredzēju, pirmajā mirklī šķita, ka tas ir vienkārši liels zieds. Cenšos ļoti nesaraibināt ar savām krāsām, palielus laukumus šuju vienā tonī. Putnus izšūšu melnus, briežus tumši brūnus, intuitīvi jūtu, kuru krāsu ņemt nākamo, tumši zaļais 890 labi klājas līnijām, sarkanie toņi 321 un 816 lielākos laukumos līgani samiksējas ar sarkani raibo variegated 115. Tās ir nianses, mana pieredze krāsu atlasei. Ja šis būtu viens no maniem pirmajiem krustiņdarbiem, tad noteikti neriskētu vairākas atšķirīgas krāsas miksēt, šūtu visu dizainu vienā krāsā. Sekojot līdzi instagram publicētajiem daudziem (vairāki simti noteikti) procesiem, arī vienkrāsainie varianti ir ļoti iespaidīgi un skaisti. Un īpaši skaisti ir izšūtie ar speciāli krāsotiem diedziņiem, ne tikai ar populārajiem un pie mums pieejamajiem DMC. Arī audumu var izvēlēties speciālu, raibu krāsotu. 

Zaļš, brūns, sarkans, zils, dzeltens, oranžs, melns, balts... šeit izvēlēto variantu ir ļoti daudz  #longdogsamplers

Sarkans un zaļš, mana izvēle

... turpinājums sekos

otrdiena, 2020. gada 4. augusts

Mans *PANDEMIC* process



Pandemic oriģināls  www.longdogsampler.com un  instagram  @joolsline

Dizains, kas apceļo pasauli. Šis nav kopprojekts tā pierastajā izpratnē, tam nav definēta termiņa, nav speciālas pieteikšanās, nav jāievēro krāsu kodi, nav jāgaida nākamie shēmu sūtījumi, nav obligātas atskaites par procesa virzību... dievinu, ja nav striktu nosacījumu un termiņu! Un izšūt šo diezgan lielo un dažādu sīku detaļu pārblīvēto dizainu vienlaicīgi ar citām krustiņotājām pasaulē ir ļoti liels azarts un prieks. 

Mana krāsu izvēle.

Grūti, tiešām ļoti grūti bija izvēlēties savas krāsas. Domāju un pētīju krāsu paleti, bet noteiktības nebija. Oriģinālais dizains bija izšūts uz Nr.16 baltas aidas ar melnās krāsas pavedienu (krustiņiem 2 diegi). Pētīju detaļas, joslu raksti ir diezgan blīvi, arī kontūrdūriens ir paredzēts, tam noteikti jābūt kontrastainam attiecībā pret auduma krāsu, lai spētu saskatīt arī no lielāka attāluma. Redzot pirmās citu krustiņotāju izvēles instagram un pirmos tur publiski atrādītos procesus #longdogsamplers, lēnām nonācu pie vairākiem saviem variantiem, tātad krustiņu lielums man noteikti būs atbilstošs oriģinālam, pamats būs gaišs. Tomēr šoreiz  oriģinālā dizaina atkārtojums nebija iespējams, jo veikalā todien uz vietas nebija balta auduma... tik vienkārši. Nopirku 75 cm (platums 110cm) no gaišākās pieejamās aidas Nr.16, dažas ficītes DMC 115 un DMC 890, arvien nevarēju izšķirties starp sarkano vai tumši zaļo. Turpināju pētīt shēmu, iztēlojoties savas krāsas, turpināju pētīt iesāktos procesus, parevidēju mājās esošos diedziņu krājumus (diedziņu vajag ļoti daudz). Krāsu izvēles process aizņēma pat divas nedēļas! Un mana versija ir vasara un rozes, sarkanās! 

Pašlaik esmu izmantojusi DMC 115, 890, 817, 816, 498, 666, 321, 986, 3345, 905, 906, 469, 3371, 310

Pirmos krustiņus iešuvu 17.07.2020. Es sāku procesu no viduspunkta, nevēlējos neko papildus marķēt un skaitīt, lai sāktu no shēmas pirmās lapas. Izprintēta shēma uz A4 lapām, 20 gabalas, melnbalta, labi lasāma. Šur tur ir pamanītas nelielas neprecizitātes, tā varētu nosaukt dažus nesimetriski iezīmētus pavisam mazos elementus. Pēc divu nedēļu krustiņošanas process joprojām ir vienlīdz aizraujošs kā sākumā. Man patīk detaļas, to ir tik daudz, un krāsu saskaņošana ir kaifīgs process. Ar šodienas acīm un emocijām pilnīgi droši zinu, ka  melnbaltā versija noteikti nebūtu manējā... turpinājums sekos.

pirmdiena, 2020. gada 13. jūlijs

Lieliskie 54 motīvi


Mēnesis ar astīti un gatavs, paralēli krustiņošanai un zeķu adīšanai. Burvīgs, lielisks, fantastisks un ļoti izdevies galarezultāts! Vislaikietilpīgākās bija apdares detaļas un tikai tādēļ, ka melnas. Melns ir brīnišķīgs, bet ļoti grūti ar tumšu un vienkrāsainu darboties, diezgan garlaicīgs man šķita beigu process. Pierunāju sevi, motivēju un paslavēju, un ar domām par nākamajiem brīnišķīgajiem projektiem izdevās sestdien šo  projektu pabeigt.


Viena ceturtā daļa. Šī bilde arī noderēs piegrieztnes pētīšanai. Nav izteiktas sānu vīles, nav izteiktas plecu vīles. Šādi var redzēt arī motīvu locījumu vietas. Nēsāšanas procesā var mainīt priekšpusi ar mugurpusi vietām. Pirmais zilais trīsstūru topiņš dažreiz man pavisam netīšām nepareizi uzvelkas.


Melns tīkliņš, tik vienkāršs un iederīgs šim modelim. Melno dziju piemeklēju pēc rupjuma un sastāva, tas nav Noro, bet itālu kašmirs. Pašlaik nezinu, kā melnais uzvedīsies nēsājot, veikalā man apgalvoja, ka pavediens atvēršoties. Šis Noro Cashmere Flavor mazgājot arī atveras, intuitīvi jūtu, ka būs ok saderība. Pašlaik vēl nav mazgāts, vien notvaicēts ar gludekli.


Tātad, vēlreiz īsais kopsavilkums, lai nav uzreiz jāmeklē vecākos ierakstos. Dzija Noro Cashmere Flavor atlikumi no trīs dažādu krāsu salikumu iepriekšējiem projektiem (visvairāk c.156, nedaudz c.152 un pavisam nedaudz c.163, mazāk kā 300g kopumā), tamboradata Nr. 2,25, melnais kašmirs apdarei (apmēram 900m/100g, izmantoju gan tikai mazāko pusi no nopirktā), modeļa iedvesma no senāka žurnāla krievu valodā, bet ar manis pārveidotu trīsstūra pamatmotīvu shēma šeit un pielāgotu dzijai un manam izmēram, apdare fantāzijas lidojums (individuāla vēlme pēc garākām piedurknēm).... un mazliet brīva laika tamborēšanai. Tik vienkārši! Un tik lieliski! 

pirmdiena, 2020. gada 6. jūlijs

Procesā


Esmu tikusi līdz sānu daļu satamborēšanai. Process nedaudz sabremzējies, man pietrūkst gaišo saulaino dienu apdarei. Nevēlos speciāli mocīt savas acis ar melnu krāsu vakaros, jo īpaši, kad apmācies un patumšs. Plecu daļas satamborēju, kakla izgriezums pielaikots procesā, būs ļoti ok!


Galiņu ielocīšana aizņēma tieši vienu veselu brīvdienu. Motīvu skaits 54, tātad, katram motīvam vismaz 2 galiņi, citiem pat 4, jo dažus motīvus atšķaidīju ar melno krāsu, lai pēdējais mazais raibais kamolītis paliktu vīļu satamborēšanai. Arī procesa sākumā pamiksēju zilās krāsas toņus ar sarkanīgi rozīgajiem, tas viennozīmīgi radīja papildus galiņus.


Aizraujošākā procesa daļa aiz muguras, tagad kārta vienmuļi melnajam. Tamborēšu līdzīgi kā toreiz zilajam topiņam, rūtiņas (stabiņš ar vienu apmetumu, viena gaisa cilpiņa, stabiņš ar vienu apmetumu... utt.), būs vieglāka un caurspīdīgāka apdares daļa. Lai izturība man pabeigt melno apdares daļu! 

otrdiena, 2020. gada 30. jūnijs

Zeķes ar stāstu


Sen jūsmoju par Opal sērijas Hundertwasser zeķu dziju. 24 dažādas fantastiskas krāsu kombinācijas, ar iedvesmu no mākslinieka gleznām.  Ja konkrētā veikala, kas man ceļā gadījās, plauktā todien būtu visas, man būtu ļoti grūti izvēlēties... labi vien, ka nebija, šoreiz izvēlējos no plaukta košāko. Intriģējošs nosaukums, tulkojumā apmēram tā: kaimiņi - spirāle saule un mēness māja. Ideāls adāmais karstajam jūras laikam - zeķes, tās no vienas fices adāmās. Somā maz vietas aizņem, viegli adīt ierastajā musturā, neko īpaši nekombinējot ar krāsām, lieki krāsu kamolīši līdzi nav jānēsā, vien ierastās lietas - šķērītes un lāpāmadata.


Kad skaistā fice apjūsmota, adot nonāku pie secinājuma - šī dzija vienlīdz labi izskatās gan ficē, gan adījumā. Uzadīju pirmo zeķi līdz papēža daļai, perfekti beidzās pirmais krāsu bloks, papēdis it kā būtu jāada ar brūnajiem toņiem, bet man sakārojās vēl košāku akcentu.. Uzdrošinājos aizņemties no spirāles koši sarkano un kaimiņu māju, tā teikt, uzfrišināt košāksarkanu, protams, zeķēs tikai... man būs spilgti sarkani papēdīši!

 
Uzadījās vienā dienā pat veseli četri sarkanie papēdīši. Sarkanā ir Regia zeķu dzija, no vienkrāsainās fices. Dažas tādas, koši vienkrāsainas, ik pa laikam speciāli nopērku, lai košus akcentus ieadītu kādā zeķes strīpā, papēdī, vai purngalā. Tātad, brūnās krāsas sekciju šīm zeķēm izgriezu, respektīvi, notinu smuku raibi brūnu mazu kamolīti, kuru izmantošu kādam citam zeķu pārim. Adot otru zeķi, arī tai identiski izgriezu raibi brūno daļu. Domās tos notītos kamolīšus un vēl atlikumu no šīs fices jau miksēju ar vienu silti strīpaini 50g ficīti no mana krājumu plaukta. Vidēji viena zeķu pāra (izmērs 39-40) uzadīšanai nepieciešami apmēram 70g zeķu dzijas. Kad papēži uzadīti, tad zeķes  jau gandrīz gatavas.
Šis zeķu pāris sasildījies vasaras tveicē un spirgtajā jūras vējā veldzējies. Šodien, tik lietainā dienā, jo īpaši patīkamas atmiņas par brīvdienu saulaino atpūtu. Galarezultāts bildēs vēlāk, citā iedvesmas brīdī. Uz tikšanos jūlijā! 

ceturtdiena, 2020. gada 25. jūnijs

Savienot motīvus


Vajadzīgie 54 motīvi uztamborēti. Brīvdienās savienošanas process, tam bija nepieciešams:

- mazliet galvas mežģa jeb drīzāk iztēles, kā harmoniskāk motīvus sagrupēt krāsu ziņā;
- atlikušie daudzkrāsu mazkamoliņi, tamboradata un mazās adatiņas;
- brīva platība motīvu izkārtošanai;
- pacietība un netraucēts laiks motīvu satamborēšanai.


Sākums. Motīvu kaudzīte uz grīdas, durvis aizvērtas, lūdzu netraucēt! Šoreiz neticami ātri saliku kopbildi, pēc laika pārvietoju vien savstarpēji vietām divus motīvus. Protams, šis ir otrais trīsstūrīšu džempītis, tādēļ nav šaubu un neziņas par galarezultātu. Man patīk dzeltenie akcenti, it kā atdzīvina, piesien acis un vienlaikus ļauj vairāk krāsu kombinācijas ar ikdienas apģērbu. Šī ir lieliska vasaras tamborējamā dzija, patīkama ādai, nav karsti un nav auksti, viegli mazgājama, nestiepjas un nesaraujas, esmu ilggadēja Noro fane.


Motīvu izkārtojums. Priekšpuse un muguras daļa kopā. Uz pleca motīvs locīsies uz pusēm, tas veidos pleca slīpumu. Kakla apdarei jāatstāj nesatamborēta vidus daļa. Sānu daļas savienosies, motīvus satamborējot, atstājot vien nesavienotu roku platumu. Man patīk garākas piedurknes, tādēļ apdares posmā būs jāpietamborē mazliet garāka roku daļa, arī apakšmalu tad nedaudz pagarināšu. Šī ir svarīga bilde ar motīvu izkārtojumu, to vajag saglabāt, vēlams kopā ar motīva tehnisko shēmu, tā atrodama šeit


Visi motīvi tiek savienoti, tos satamborējot kopā no labās puses. Esmu iecienījusi šo savienošanas metodi: ātri un viegli var iegūt glītas vīles ar reljefu faktūru virspusē. Satamborēšanas process aizņem vairākas dienas, tā gluži uz grīdas visu procesu atstāt manās mājās nav iespējams, tādēļ šoreiz izdomāju  perfektu risinājumu - saglabājot motīvu izkārtojumu, tos vienkārši piespraužu pie lielā dīvāna spilvena. Ideāli! 


Visus galiņus ielocīšu vēlāk. Šāds apsvērums ar nodomu, jo tās vietas, kurās savienojas trīsstūru virsotnes, vajadzēs nedaudz formatizēt, tātad, ar iešujamo pavedienu vienlaikus savilkšu vienmērīgi ciešāk. Tas atkal no pieredzes ar manu iepriekšējo džempīti, toreiz tam speciāli atstāju lielākus caurumus, bet nēsāšanas procesā tie neregulāri pastaipījās. It kā jau sīkums, no malas īpaši nemanāms, bet es to zinu... un es to pamanu. 
 

Pašlaik joslas gandrīz visas jau savienotas. Nākamajās brīvdienās plānoju pieķerties apdarei melnā krāsā... turpinājums sekos.

ceturtdiena, 2020. gada 18. jūnijs

40 motīvi


Te nu tie ir, 40 uztamborēti motīvi. Un divreiz vairāk ielokāmi galiņi. Bildes kreisajā pusē melnas krāsas dzijas fice, tikko nopirktais kašmirs, apdarei un arī dažiem motīviem. Perfekta saskaņa ar krāsaino Noro Cashmere Flavor, garums apmēram līdzīgs 900m/100g, uz tausti melnais pavediens nedaudz mīkstāks un vienmērīgs rupjumā, tādēļ patīkamāk tamborējas par Noro. Tā ir lieliska sajūta, speciāli aizdoties uz dziju veikalu, zināt savu vajadzību, ļauties pārdevējas kompetencei un dabūt kāroto. Brīnišķīga dzija, aizraujošs tamboris, lielisks garastāvoklis - cik izdevusies diena! 


Kaudzītē paslēpušās arī gaišākas krāsas, akcentam dažos motīvos ietamborēju arī koši dzelteno un spilgti zaļo. Vēl dažas dienas atlikušo motīvu tamborēšanai (vajag 54) un tad pats aizraujošākais posms šajā tapšanas procesā - motīvu izkārtošana un savienošana. Vēl neesmu izlēmusi, vai grupēt pa krāsām (zilo stūris un sārto stūris), vai visus savienot haosā... Apdare būs melna, tieši kā vēlējos.


41. motīvs, speciāli pret gaismu nofotografēts. Vidusdaļā četras kārtas uztamborētas ar melno kašmiru, piektā un sestā kārta ar Noro pavedienu. Vizuālas atšķirības nav, protams, izņemot krāsu, šoreiz uztrāpīts ar pirmo reizi. Prieks un gandarījums.

pirmdiena, 2020. gada 15. jūnijs

Paralēlie vasaras procesi


Otrais dubls, atkārtojums brīnišķīgajam zilo trīsstūrīšu vasaras džempītim. Izmantošu visus no agrākajiem projektiem pārpalikušos Noro Cashmere Flavor kamolīšus, ja pietrūks, tad apdarei pameklēšu kaut ko vietējos veikalos, iespējams kādu melnas krāsas smalkāku pavedienu. Dominējošie izvirzās rozā-oranži-sarkanās krāsas toņi mikslī ar nedaudz zili violetiem akcentiem. Man patīk šis krāsu salikums, nēsājot būs viegli kombinēt ar manā skapī esošo zilo un sarkano apģērbu. Tātad, vispirms jāuztamborē 54 motīvu kaudzīte. Tamboradata Nr.2,25. Sīkāka info ar motīva tehnisko shēmu senākos bloga ierakstos šeit:


Krāsu pārejas ir ideālas šādiem tamborētiem no vidus motīviem. Esmu domājusi arī par strīpainu topiņu, tādā gadījumā vajadzētu adīt, bet no iepriekšējās pieredzes zinu, ka adījums no šīs dzijas griežas un vērpjas, pavediens piņķerējas. Es noteikti izvēlos baudāmu procesu. Pašlaik esmu uztamborējusi apmēram pusi. Paspēlēties ar motīviem procesa gaitā man vienmēr ir paticis, mežrozītes iedvesmo un tik burvīgi smaržo!


Jūnijs ziedu mēnesis, vasaras mēnesis, vasaras saulgriežu laiks. Ziedošā spilgtā magone mani apžilbina, nevaru vien acis atraut no koši sarkanajiem toņiem. Sen iesāktais krustiņdarbs atguvis otro elpu, šķiet, pabeigšu tūlīt, tūlīt...  pēc divu nedēļu čaklas krustiņošanas košais zieds ir uzplaucis!




Jā, esmu atsākusi krustiņot, ar lielu degsmi un azartu, pirms gadiem pieciem iesāktā lielā saulespuķe arī top, bet par to vēlāk. Vairāk procesu bildes šobrīd krustdūriens forumā, atskaišu sadaļā šeit:


trešdiena, 2020. gada 10. jūnijs

Mana zeķu recepte


Regulāri saņemu jautājumus, cik valdziņus jāuzmet zeķei, kā uzadīt pieguļošas zeķes, kā sadalīt musturam valdziņus, kā izadīt to foršo papēdīša rakstu, kāda dzija ir vislabākā... Tātad, pienācis laiks par to uzrakstīt vairāk.


Zīmējumā apakšas daļā valnīšu musturs 2 kreiliski, 4 labiski, manām vismīļākajām zeķēm izkārtojas uz adatām šādi: 15 valdziņi x 4 adatas ir kopā 60 valdziņi. Ja vēlos zeķu izmēru 38-39, tad adu šo valnīšrakstu uz zeķu adatām Nr. 2, ja vēlos lielāku zeķu izmēru 40-41, tad adu uz zeķu adatām Nr.2,5. Zeķes ir ļoti pieguļošas, ideālas nēsāšanai apavos.

Vidusdaļā ir papēža raksts ar noceltajiem valdziņiem, tehniskais zīmējums papēža taisnajai daļai, kuru ada uz divām adatām. Noceltie valdziņi veido reljefu rakstu, vienlīdz labi izskatās gan ar vienkrāsainu dziju adīts, gan arī ar krāsu pārejām, pēdējā laikā citādu papēdi nemaz neadu.

Augšējā daļā simpātisks labiskais musturs ar krustojumiem: 16 valdziņi x 4 adatas, kopā 64 valdziņi, ļoti labi pieguļ kājai. Man šis variants šķiet interesantāks par vienkārši labiski adītu zeķi, esmu iemanījusies arī šādi adīt strīpainās zeķes. 

Ideāla adīšana strīpainām zeķēm, lai strīpas izkārtotos simetriski, ja ir 2 zeķu adatu komplekti. Strīpainas zeķes abas adīt vienlaicīgi ir ļoti ērti, visus mazos kamolīšus iespējams viegli pārdalīt uz pusēm, ļoti raibā krāsu mikslī pavediena maiņu var iekombinēt ne tikai vienā noteiktā vietā, bet jebkur, ievelkamo galiņu skaits parasti liels, bet cenšos optimizēt, ja vien iespējams, veidoju pārstaipus,  kombinējot krāsas. Parasti vienam zeķu pārim izmantoto kamolīšu skaits 3, 4, 5, 6, 7 vai vairāk, reti adu pa vienkāršo tikai no vienas ficītes, neko krāsās nekombinējot.


Šī gada pirmajā pusē uzadīti 14 zeķu pāri. Atbilde par dzijas izvēli - nemainīga - tā ir speciālā zeķu dzija,  sastāvs 75% vilna, 25% poliamīds, 400 līdz 420m /100g. Vidēji no 2 šādām ficītēm var uzadīt 3 zeķu pārus. Ražotāja izvēle man mainīga, neizcelšu nevienu, regulāri nopērku pa zeķu dzijas ficītei. Visas zeķes droši var mazgāt veļasmašīnā, nepūkojas, nestiepjas, neraujas, neplūk... nonēsājas gan, bet tikmēr jau nākamie zeķu pāri uzadījušies.

Vairāk par maniem aktuālajiem rokdarbiem: