Nepieciešami tambordiegi, tamboradata Nr. 1,25, vate pildījumam, pērlītes un lentītes rotāšanai.
Ideja par šādu tambornieciņu noskatīta kādā senākā vācu Annā, bet darba gaita gan pakoriģēta no manas puses.
Ideja par šādu tambornieciņu noskatīta kādā senākā vācu Annā, bet darba gaita gan pakoriģēta no manas puses.
Sāku tamborēt pa apli 10 īsos stabiņus, tamborēju 10 kārtas pa spirāli, ik pa apmēram cm blīvi pildot desiņu ar vati, piepalīdzot ar tamboradatas otro galu, nākamās 20 kārtas tamborēju jau 15 stabiņus, tālāk 20 kārtas 18 stabiņus, 5 kārtas 22 stabiņus, 5 kārtas 24 stabiņus, 5 kārtas 27 stabiņus, 5 kārtas 30 stabiņus, 5 kārtas 33 stabiņus, vidus daļas 10 kārtas 36 stabiņus, tādā pat secībā turpināju tamborēt desiņas otru galu, stabiņus noraucot, līdz beigās paliek 10 stabiņi, kurus ar adatu savelku kopā.
Lai vieglāk būtu tamborēt šo otro noraukuma pusi, tad es darba gaitā ar cita diega palīdzību marķēju tās kārtas, kurās es stabiņus pieaudzēju un sekoju, lai desiņai abi gali veidotos simetriski.
Gatava desiņa ar marķējumiem
Tālāk no desiņas veidoju kliņģera formu, galus piešujot, rotājumam piešuvu pērlītes, nobeidzu ar lentītēm. Gatava kliņģerīša garums ir 12 cm, platums 8 cm.
Tagad manā rotājumu kolekcijā ir jau divi kliņģerīši.
Svarīgi ir blīvi piepildīt tamborēto desiņu, lai veidotos kliņģerītim forma un tā saglabātos arī pēc galu savīšanas, tāpat tamborējumam ir jābūt ciešam un stingram. Skaistāks kliņģerītis būs no melanžētajiem tambordiegiem.
Kliņģerīša tamborēšanai un izrotāšanai man bija nepieciešami divi vakari diezgan intensīva darba.Lai arī jums izdodas!
cik superīgs klinģeris - tik apetelīgs!!!
AtbildētDzēstSveicieni vārda dienā!
AtbildētDzēstTava Ziemassvētku rotājumu kolekcija ieguvusi interesantu un skaistu papildinājumu!
Paldies!
AtbildētDzēst