svētdiena, 2011. gada 30. oktobris

2 procesi


Turpinu adīt Brūklenāju, adījuma garums patreiz 58 cm, adījums ļoti mīksts un patīkams, pats process mazliet sabremzējies, jo maz laika adīšanai, paralēli arī adīju otru šauro šalli:


Adīju tikai no Noro, adāmadatas Nr.4, adīju tikai labiski, adījuma garums 160cm, platākā vieta 22 cm. Pieaudzēju un norāvu katrā 6.kārtā, vidusdaļā kādu gabaliņu adīju taisni bez pieaudzējuma vai noraukuma. Šalle tomēr vēl nav pabeigta, jo man par lielu pārsteigumu adījums ir tāds diezgan ass un nemīlīgs, tagad izmazgāšu (ar cerību, ka kļūs patīkamāks), pēc tam visapkārt adīšu kidmohēras volānu, lai patīkamāka sajūta šalli nēsājot.

Dzijas tonis abiem adījumiem viens, bet Brūklenājam adu pamīšus ar kidmohēru.




Un mūsu labsirdīgais ķirbītis...



Jauku nākamo nedēļu!

svētdiena, 2011. gada 23. oktobris

Tamborēsim cimdus!


Dzija Lang Yarns Jawoll Magic Degrade (vilna 75%), sieviešu cimdiem bija nepieciešama gandrīz viena ficīte (100g),  tamboradata Nr.2,5
Tamborēšanas laiks- viena pēcpusdiena + laiks sašūšanai
Pamatmusturs- īsie (vienkāršie) stabiņi bez apmetuma, starp tiem viena gaisa cilpiņa.
Šī dzija atšķiras no pārējām biežāk nopērkamajām zeķu dzijām, pavediens ir smalkāks un arī vērpums citāds. Tādēļ šis nebūs universāls tamborēto cimdu apraksts, bet gan piezīmes no maniem pierakstiem tamborēšanas gaitā. Pieļauju, ka ar citu zeķu dziju es ņemtu rupjāku tamboradatu (piemēram Nr.2,75 līdz 3,25) un tamborētu vienam pirkstam 5 stabiņu kārtu platumu un attiecīgi tamborētu pa 2 stabiņiem katrā rindā mazāk. Ja pirkstiem tamborē 6 (pāra skaits)  stabiņu kārtas, tad sākot ar otro pirkstu pavediens pirksta galā būs jānogriež un jāsāk nākamā kārta tamborēt no delnas daļas.
Tātad, šos cimdus es tamborēju šādi:
Cimda virspusei sāku ar 73 cilpiņām, tajās ietamborēju 36 stabiņus, tamborēju vienam pirkstam 7 kārtas, nākamajā kārtā delnas daļai tamborēju 25 stabiņus, tātad pirmajam pirkstam paliek 11 stabiņi, bet turpinu tamborēt ar cilpiņām priekš otrā pirksta- 27 cilpiņas, tad nākamajā kārtā otrajam pirkstam izveidojas 13 stabiņi, tamborēju pa visu cimda garumu 7 kārtas (otrā pirksta platums), nākamā kārta atkal 25 stabiņi delnas daļā un pīnīte trešajam pirkstam- 25 cilpiņas, kas veidos 12 stabiņus tālāk tamborējot, bet tagad virspuses daļā jāsāk veidot apakšējo šķēlumu, tadēļ delnas daļai tamborēju nevis 25 stabiņus, bet gan 19 stabiņus un 14 pīnītes cilpiņas, kas veidos 6 stabiņus šķēlumam, trešā pirksta platums nemainīgi 7 kārtas, bet mazo pirkstiņu jāsāk veidot par vienu stabiņu zemāk par pārējiem trim pirkstiem, tātad 24 stabiņi delnas daļai un 19 cilpiņas pirkstam, kas veidos 9 stabiņus pirksta garumam. Mazais pirkstiņš ir tievāks, tādēļ tam tamborēju 6 stabiņu kārtas.
Otru virspuses daļu tamborēju analogi, abas puses šim musturam ir vienādas.
Delnas daļa ar īkšķi: 63 cilpiņas īkšķa iekspuses un rādītājpirksta strēmelei, tamborēju 31 stabiņu un 7 stabiņu kārtas. Otra atsevišķi tamborējamā strēmele- īkšķa virspuse ar delnas daļu- 55 cilpiņas, kas veido 27 stabiņus un atkal tamborēju 7 stabiņu kārtas.


Īkšķi veidos 11 stabiņi, tātad delnas daļai (no cimda lejas virzienā uz pirkstiem) tamborēju vispirms 16 stabiņus vienai tambora daļai, tad pievienoju salocītu otru strēmeli un tamborēju vēl 10 stabiņus delnas daļai līdz otrajam pirkstam, tālāk 27 cilpiņas pirksta garumam, kas veidos 13 stabiņus un tālāk jātamborē pirksti  analoģiski kā cimda virspusei.
Svarīgi atcerēties, ka īkšķis otram cimdam būs spoguļattēlā, nesākt veidot divus vienas rokas cimdus.
Kad visas četras cimdu daļas uztamborētas, ievilku visus galiņus un  ar tās pašas dzijas pavedienu aptamborēju katru daļu pa perimetru pamatmusturā, pirkstu galus aptamborējot it kā mazliet noapaļoju.

Nobeigumā cimdu daļas vēl jāsašuj, darīju to no labās puses, rūpīgi skaitot cilpiņas.
Gatavs!


Lai izdodas!
Jauku nākamo nedēļu!




svētdiena, 2011. gada 16. oktobris

Divas adītas cepures


Nopirku mazliet buklēto Noro dziju, speciāli cepurei, tādās pat krāsu kombinācijās kā manai šallei (brūklenājam) no iepriekšējās bloga ziņas. Cepure tapa vakar pēcpusdienā, ļoti ātri uzadīju, kaut gan šo dziju man ne pārāk patika adīt, jo pavediens ķērās, vietām bija tāds ļoti rupjš, ar bumbulīšiem, proti, nevienmērīga vērpuma, bet veiksmīgi tiku galā. Tagad zinu, ka neko lielāku par cepuri no šādas buklētās dzijas vairs neadīšu. Krāsu pārejas gan brīnišķīgas, cepure man ļoti patīk- silta, mīksta, krāsaina.
Te sākums, uzmetu 80 valdziņus, sadalīju uz 4 adatām Nr.3,5 un adīju valnīti (2 labiski, 2 kreiliski), pēc valnīša pieaudzēju vienmērīgi uz visām adatām vēl 30 valdziņus, tātad kopā 110 valdziņi. Pieaudzējot pārgāju uz apaļajām adatām Nr.4 un adīju taisno cepures daļu tikai kreiliski pa apli kādus padsmit cm.



Sāku noraukšanu sekojoši:
saadīju katru 7. un 8. valdziņu, tad 2 kārtas bez noraukšanas, nākamos saadīju katru 6. un 7. valdziņu, tad atkal 2 kārtas bez noraukšanas, tagad  pārgāju atpakaļ uz īsajām adatām Nr. 3,5, sadalot valdziņus apmēram četrās daļās, tālāk saadīju katru  5. un 6. valdziņu, tad 2 kārtas bez noraukšanas, saadīju katru 4. un 5. valdziņu, 2 kārtas bez noraukšanas, tad saadīju katru 3. un 4. valdziņu, 2 kārtas bez noraukšanas, tad atkal saadīju katru 2. un 3. valdziņu, vēl 2 kārtas bez noraukšanas, tad visus valdziņus saadīju pa diviem kopā, tad vēl 2 kārtas bez noraukumiem un pēdējo reizi vēl pa diviem saadīju kopā, palika 6 valdziņi, kurus aizšuvu ar adatu un ielocīju pavedienu kreisajā pusē.
Pavisam manai cepurei vajadzēja 70 g dzijas.

Viena puse:



Otra puse:


Šodien pabeidzu adīt cepuri Mārtiņam, lēnu adījās man šī cepure, bērns katru vakaru jautāja, kad būs beidzot gatava, IR,  šodien lepni vilka galvā un bija ļoti apmierināts ar savu jauno cepuri.
Gatavojām arī bumbuli, man bija palīgi un asistenti šim procesam, paralēli manējam uztapa vēl divi krāsaini bumbuļi.
Skaistas šai dzijai (Lang Yarns Jawoll Magic- 75 % vilna) krāsu pārejas satītas bumbulī, man šķiet, ka satīta dzija ir skaistāka nekā adījumā:



Vienā bildītē cepure bez bumbuļa, izdevās ļoti vienmērīgs noraukums, vairs precīzi neatceros, kā noraucu, vadījos pēc izjūtām un vēlējos šodien pabeigt adījumu. Otrā bildītē  ir piešūts bumbulis.



Un šeit vēl viena adījumu kopbilde vakara saulītē, zili zaļajai Mārtiņa cepurei tik daudz dzijas ficītē palika pāri, tātad šādai cepurei vajag mazāk par vienu ficīti. Adīju ar sešām īsajām adāmadatām Nr.2,75.


Krāsainu nākamo darba nedēļu!

sestdiena, 2011. gada 15. oktobris

Brūklenājs


Man jaunais process, adāmadatas Nr.4,  iemīļotais vilnīšu musturs, dzija- Noro Flower Bed un kidmohēra, adu divas kārtas ar Noro un divas ar kidmohēru-  pamīšus, cenšos pamainīt kidmohēras krāsu tā, lai sarkanīgie toņi no Noro mītos ar zaļo kidmohēras toni, bet savukārt zaļganie Noro toņi- ar sarkano kidmohēru, galarezultāts būs šalle- mīksta, gaisīga, silta un krāsaina. Adījuma platums 55 cm, patreiz esmu uzadījusi vēl tikai 30 cm.
Neviļus procesā rodas asociācijas ar brūklenāju mežā, pavīd arī sūnu toņi un ogu sarkanais.



Turpinājums sekos...

Jaukas brīvdienas!

svētdiena, 2011. gada 9. oktobris

Lakats gatavs!

Pabeidzu adīt lakatu, galarezultāts ir fantastisks! Izmērs liels- garākā mala 190 cm, garums pa viduslīniju 95 cm. Mīksts, silts, krāsains, man ļoti, ļoti patīk.
Pavisam vajadzēja 130g Noro Flower Bed un 3 ficītes Kidmohēru. Adāmadatas Nr.4. Volānam pirms noraukšanas uz adatām bija 1332 valdziņi. Vienu tādu kārtu izadīt vajadzēja lielu pacietību. Visu nedēļu lēnām adīju tikai volānu. Bet bija vērts, vai ne? 
Atzīšos, ka nopirku vēl mazliet Noro....






Top cepure manam sešgadīgajam gudriniekam, lielo puišu krāsās- tāds bija pasūtījums, top lēnu, pārāk lēnu, šīs noteikti nav manas mīļākās krāsas... bet šajā rudens krāsu bagātībā godam līdz galam tikšu. Vajadzēšot cepurei arī bumbuli, tāpat kā māsai. Būs!
Dzija- Lang Yarns Jawoll Magic, 75 % vilna, cepurei pietiks viena ficīte, pasūtīja arī cimdus, vāl ir viena ficīte šīs dzijas, pietiks arī zeķītēm.
Zelta rudens, šodien kā speciāli pasūtīts, saule un tāds pasakains skaistums visapkārt, man tik ļoti negribējās atgriezties pilsētas kņadā.




Krāsainu nākamo darba nedēļu!

svētdiena, 2011. gada 2. oktobris

Adīta lakata process 3

Valdziņu skaits patreiz 383 valdziņi. Esmu izadījusi apmēram 100 g Noro un gandrīz 50 g jeb divas ficītes Kidmohēru. Šis process ir pats aizraujošākais no pēdējā laikā piedzīvotajiem. Fantastiskas krāsu pārejas, lieliska dzija, viegls musturs, ļoti mīksts adījums. Esmu sajūsmā un domās jau plānoju nākamo adījumu. Vēl jau process nav galā, adu tikai brīvdienās dienasgaismā, vakaros pēc darba laiks adīt cepures maniem puišiem.
Pēc tumšās svītras adījumā izdarīju sekojošo, garo Noro kārtu sadalīju uz pusēm aiz visduslīnijas, adu kārtu ar diviem pavedieniem, lai dzijas pārstaips nebūtu redzams un saglabātu krāsu pāreju ritmu, otru pavedienu ņemu no kamola vidus.







Nākamās būs lakata galarezultāta bildes. Turpinājums sekos....

sestdiena, 2011. gada 1. oktobris

Krāsu prieks

Mani mīļie man šodien uzdāvināja brīvdienu, ļoti vajadzīgu brīvdienu, bet es jau esmu piekusi no atpūtas. Nopirku vēl divas jaunas kastes maniem dziju kamoliem, pāršķirstīju žurnālu kaudzes, paklejoju interneta plašumos, sašķiroju dzijas un diedziņu krājumus, krāsu prieks valda gan krājumos, gan jau tapušajos darbos.
Mazliet paskumu, ka krustiņošanas prieks vēl nav atgriezies, iesāku šodien adīt cepuri Mārtiņam, nākamais rindā pēc cepures iestājies mazais Jančuks, ieplānoti vēl visiem cimdu un zeķu pāri.

Mana bloga statistika rāda, ka to tagad  skatās no daudzām pasaules valstīm, milzīgs prieks par daudzajiem bloga sekotājiem! Un mans tambordeķis kļuvis tik populārs.... Esmu lepna un ļoti, ļoti priecīga, visi jaukie komentāri iedvesmo mani jauniem rokdarbiem.

Paldies!!!

Saliku vienu traku, košu un krāsainu kolāžu, mans rozā pavasaris, krāsainā vasara un košais rudens sākums.

Mans krāsu prieks!


Krāsainas brīvdienas!